Wywiad z Anną Traczewską, twórczynią marki Metka by Traczka

Ozdobne torebki podróżne na bieliznę – na tak z pozoru prosty, a zarazem oryginalny pomysł na biznes wpadła założycielka marki Metka by Traczka. W jaki sposób wypromować tak nietypowy pomysł? Na temat innowacyjnych produktów firmy postanowiliśmy porozmawiać z jej twórczynią – Anną Traczewską.

Skąd pomysł na tego typu produkty? Dlaczego akurat torebki podróżne na bieliznę?

Pomysł przyszedł do głowy przypadkiem. Zaczęło się od pomysłu na prezenty gwiazdkowe dla przyjaciółek. Torebeczki podróżne na bieliznę z napisami „wash me & wear me” tak się spodobały, że koleżanki zaczęły prosić o uszycie kolejnych, już za opłatą. Z czasem powstały modele męskie i inne wersje językowe. Potem odważyłam się zwrócić do galerii internetowych. Okazało się, że w dobie dbania o ekologię już nie wypada pakować się na wyjazd w torebki plastikowe z supermarketu. Poza tym takie torebki oszczędzają nasz czas – świetnie organizują nasz bagaż podczas podróży, wiadomo gdzie co jest. A na lotnisku, kiedy otwieramy walizkę do kontroli, nie musimy się rumienić ze wstydu. No i jeśli dołożymy do tego modę na unikatowe rzeczy hand-made, to wszystko to daje nam obraz idei jaka stoi za marką Metka by Traczka.

Co moglibyście poradzić młodym projektantom czy też osobom planującym założenie własnej firmy odzieżowej? Jak przebić się na rynku, który obecnie pełen jest tzw. „niszowych marek”?

Przede wszystkim miejmy oczy szeroko otwarte, inspirujmy się i uczmy, ale nigdy nie kopiujmy cudzych pomysłów. Zawsze musimy się czymś wyróżniać. Nie wystarczy zrobić kolejną parę kolczyków czy sukienkę z szarej dresowej tkaniny, bo akurat takie są w modzie. Pomysł na swoją markę, ciężka praca i konsekwencja to podstawa. Zaplanujmy co chcemy osiągnąć i krok po kroku się do tego zbliżajmy. Nikt nie obiecuje, że na pewno pomysł wypali. Ale jak nie spróbujesz, to nigdy nie dowiesz się czy wyszło czy nie.

Co oprócz torebek na bieliznę będzie można w najbliższym czasie spotkać w Waszym asortymencie?

W mojej pracowni powstaje mnóstwo bardzo fajnych projektów na zamówienie. Projektowałam już i akcesoria dla młodych mam,  torby na yogę, pokrowce na laptopy czy iPady (w ogóle na tabletowe cacka). Ostatnio pokrowce na ubrania. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co wiąże się z szeroko pojętymi tekstyliami.

Dziękujemy za rozmowę.

Link do strony marki Metka by Traczka: www.metkabytraczka.blogspot.com

Tekst: Justyna Zajdel. Zdjęcia:Metka by Traczka