Wygodnie i designersko – rozmowa z producentami nerek

Nerki - kultowe akcesorium z lat 90-tych - wracają w wielkim stylu

Nerka to nic innego jak przypinana do pasa saszetka stanowiąca świetną alternatywę dla plecaka czy torebki – coś w sam raz dla miłośników wygody. Produkcją takich właśnie akcesoriów zajmuje się firma Mięta. Co charakteryzuje ich wyroby?

Mięta czyli co?

Mięta to dzieło, marka, pasja i praca dwóch osób – Kasi i Piotra, dwójki psychologów, w tym jednego niepraktykującego, zajmującego się reżyserią filmową. Mięta stanowi również efekt naszych świeżo odkrytych talentów mocno przyprawiony naszymi nieumiejętnościami. Zaczęło się prosto i niepozornie – Kasia potrzebująca kolorowej i nietuzinkowej torebki i Łucznik po babci, który sprezentowała jej mama. Z tej koincydencji zaczęła się przygoda z łączeniem wzorów, kolorów i faktur. Piotr patrzył na to z boku, dopingował, lecz żadnemu z nas nie przeszło wówczas przez myśl, że to początki czegoś dużo większego. Piotr swoje talenty trzymał na później. Po jakimś czasie zastrzykiem nowej energii i pomysłów stali się znajomi, którzy zapragnęli mieć produkty barwne i dobrze wykonane. Nazwa Mięta – to przejaw intuicji, pierwsze i jedyne słowo, które pojawiło się w odpowiedzi na potrzebę nazwania całego przedsięwzięcia. Oczywiście można by to uzasadnić świeżością naszych pomysłów i feerią barw w naszym asortymencie, ale intuicyjne pomysły nie potrzebują wyjaśnień. Nie mamy restrykcyjnych ideologii i założeń: nie chcemy promować produktów vintage, choć nerka (saszetka na pas) niewątpliwie do takich należy, chętnie korzystamy z możliwości recyclingu, choć i to trudno nazwać naszym założeniem. Przyjemność estetycznego komponowania jest jedyną naszą ideologią.

Kto najczęściej zaopatruje się w wasze wyroby?

Zdecydowana większość naszych odbiorców pasjonuje się sztukami wizualnymi, fotografią, grafiką, designem, filmem, ilustracją. Są to ludzie wrażliwi estetycznie, przykładający dużą wagę do szczegółu. Saszetki – nerki często kupują ludzie aktywni i roztargnieni, którzy lubią mieć wolne ręce i najpotrzebniejsze rzeczy w jednym łatwo dostępnym miejscu. Wyjątkową i zaskakującą nas grupą, o której tworząc nasz produkt nawet nie pomyśleliśmy, są miłośnicy psów, potrzebujący miejsca na delikatesy dla swoich pupili. Jesteśmy w stanie zrobić super designerską nerkę zarówno dla fana GKS-u Katowice, jak i dla miłośnika prozy Bułhakowa.

Czym Wasze nerki odróżniają się od innych dostępnych na rynku?

Proste formy ubrane w zaskakujące rozwiązania kolorystyczne, wyrazistość i prostota. Mając nasz produkt naprawdę nie potrzeba żadnych dodatków, by zostać zauważonym. Często tworzymy rzeczy dopasowane do naszych klientów, do ich stylów, charakterów i pasji. Wówczas powstanie produktu poprzedzone jest naradami z klientem. Łamiemy stereotyp mówiący, że pewne kolory lub tworzywa do siebie nie pasują.

Z Kasią i Piotrem rozmawiała: Justyna Zajdel, Fot.: Kasia i Piotr