Stylowe akcesoria rowerowe

Wywiad z Małgorzatą Radkiewicz, założycielką BikeBelle

Jak połączyć ze sobą miłość do dobrego wzornictwa i rowerów? Małgorzata Radkiewicz postanowiła stworzyć markę, która skupiałaby wokół siebie stylowych miłośników dwóch kółek. Tak właśnie powstała marka Bike Belle. Postanowiliśmy dowiedzieć się na jej temat nieco więcej

Skąd pomysł na tego typu butik? Dlaczego akurat stylowe akcesoria do rowerów?

Butik rowerowy Bike Belle to połączenie moich dwóch pasji: miłości do dobrego wzornictwa i rowerów. Postanowiłam stworzyć miejsce, do którego skierowaliby kroki rowerzyści i rowerzystki, którzy szukają sposobów na sprytne rozwiązania pomagające poruszać się rowerem w mieście, a jednocześnie nie chcą iść na kompromis w zakresie własnego stylu. Kiedy zaczynałam, na polskim rynku taka oferta nie istniała – zaczynałam właściwie od szukania akcesoriów, które przydałyby się mnie, ale nie mogąc znaleźć nic, co odpowiadałoby moim potrzebom, postanowiłam zatroszczyć się o to sama. Dzięki temu na polskim rynku pojawiły się stylowe torby na bagażnik ze skóry, ekoskóry czy ekologicznego płótna, holenderskie dzwonki do rowerów czy klipsy do sukienek, dzięki którym nie musimy się obawiać, że podczas jazdy na rowerze ktoś przypadkowo zobaczy naszą bieliznę.

Jakie dodatki moglibyście polecić osobie, która rower traktuje jako swój główny środek transportu np. do pracy?

Podstawą są akcesoria do przewozu bagażu – osoby pracujące często narzekają na problemy z kręgosłupem, a jednocześnie właściwie codziennie noszą coś na swoich plecach czy ramionach – czy to laptop, czy strój służbowy, czy pudełko z lunchem. Tymczasem, jadąc rowerem, można swój kręgosłup uwolnić od noszenia tego wszystkiego. Dlatego polecam torby rowerowe – szczególnie te pojedyncze, zapinane z boku bagażnika czy na kierownicy, które łatwo po zejściu z roweru możemy zdjąć i użyć jako zwykłą torbę czy torebkę. Bardzo popularne są też kosze – szczególnie te piękne, stylowe, wiklinowe, których możemy używać zarówno na rowerze, jak i poza nim. Tu zwracam uwagę, żeby zawsze wybierać kosze z wikliny polskiej. Widziałam już na rynku podróbki naszych koszy wykonane z azjatyckiej wikliny i przestrzegam przed ich wybieraniem – te azjatyckie łatwo się łamią pod jakimkolwiek naporem. Poza przewozem bagażu, ważne jest też, by zadbać o ubiór, w którym jedziemy do pracy. Warto zaopatrzyć się w stylową osłonę koła, która pomoże zapobiec wkręcaniu się w szprychy spódnic czy płaszczy. O dobrym dzwonku czy oświetleniu nawet nie wspominam, bo to przecież wyposażenie obowiązkowe.

Co moglibyście poradzić osobom pragnącym stworzenie własnej marki czy też założenie sklepu? Jak się przebić w gąszczu oryginalnych, „niszowych” marek?

Sklep i marka to dwie różne sprawy i każda wymaga innych zabiegów, by utrzymać się na rynku. Ale gdyby potraktować je zbiorczo, za najważniejsze elementy sukcesu uznałabym kapitał, pasję (w połączeniu z determinacją) i entuzjazm. Apeluję też do wszystkich, żeby nie kopiować cudzych pomysłów. Jeżeli chcemy budować coś własnego, róbmy swoje, a nie kradnijmy cudze.

Więcej informacji o projekcie: www.bikebelle.pl

rozmawiała: Justyna Zajdel, fot. Bike Belle