Meble które złożyć możemy samodzielnie w kilka minut od wielu lat dostępne są na rynku. Łóżka specjalnie przystosowane dla łasuchów czy prymusów – to już coś zupełnie nowego. Na produkcję tego typu spersonalizowanych mebli postawiła marka Śnimisie. Postanowiliśmy dowiedzieć się na ich temat nieco więcej.

Dlaczego akurat meble ze sklejki?

Sklejka to materiał idealny do produkcji mebli. Jest niesamowicie wytrzymała, czego dowodem może być np. poszycie samolotów, które robiono właśnie ze sklejki.

Naszym celem było stworzenie łóżka, które nie będzie wymagało użycia śrubokrętu przy składaniu. Elementy miały nakładać się na siebie wzajemnie tak, jak to robiono dawno temu przy budowie domów. Tylko sklejka może zapewnić odpowiednią wytrzymałość. Stąd też decyzja o wyborze tego materiału.

Jak wygląda proces projektowania i produkcji Waszych mebli?

Chcieliśmy, aby łóżko było czymś więcej niż tylko meblem do spania, żeby łączyło się z nim coś, co identyfikuje każdego z nas. Tak powstały pierwsze modele, którym nadaliśmy charakterystyczne nazwy. Każda nazwa łączy się z dodatkową funkcją, jaką pełni dane łóżko. I tak w Prymusie, mamy zamiast klasycznej szafki nocnej szerokie zagłowie, na którym możemy odkładać książki lub inne drobiazgi. Dodatkowo, model ten wyposażony jest w ruchome wsporniki, które ułatwiają utrzymanie książek w pionowej pozycji. To idealne łóżko dla osoby lubiącej czytać, czyli dla prawdziwego prymusa. Łóżko Łasuch to z kolei mebel dla tych, którzy lubią czasem coś przekąsić w łóżku. Szafka nocna pełni dwojaką funkcję. Może być typową szafką lub stolikiem śniadaniowym. Podobnie jest z pozostałymi modelami.

Model Prymus został już doceniony w kilku konkursach wzorniczych takich jak Diament Meblarstwa czy Dobry Design. Takie wyróżnienia bardzo nas cieszą i dają mobilizację do dalszego działania.

Kto najczęściej zaopatruje się w Wasze wyroby?

Przeważanie są to młode osoby, które po raz pierwszy samodzielnie kupują łóżko. Zdarza się również, że zamawiają je osoby z pokolenia naszych rodziców, które doceniają nasze meble, właśnie dzięki wykorzystaniu sklejki, uznawanej za porządny materiał. Dzięki temu wiedzą, że łóżka będą służyć przez wiele lat. Ostatnio coraz więcej osób pyta, czy nasze łóżka mogłyby być dla dzieci, bo system składania oraz nazwy sugerują najmłodszych odbiorców. Cieszy nas to ogromnie, ponieważ łózko jako mebel nie ma ograniczeń wiekowych.

Więcej informacji: www.snimisie.pl

Z przedstawicielami firmy Śnimisie rozmawiała: Justyna Zajdel, zdjęcia: Śnimisie