Rośliny inaczej

Nie macie ręki do kwiatów i każda zakupiona przez Was roślina prędzej czy później gnije lub usycha?

Ratunkiem dla was mogą być Kule Kule czyli ziemiste, niebrudzące instalacje wiszące w powietrzu. Więcej na temat tych wyjątkowych wyrobów postanowiliśmy dowiedzieć się od twórców marki

Skąd pomysł na tak oryginalne instalacje?

Instalacja Kule Kule jest inspirowana starą japońską sztuką tworzenia kulistych form ziemnych otoczonych mchem – zwaną kokedama bonsai. Do kulistej formy dodaliśmy gatunki roślin znoszące specyficzne warunki siedliskowe jak ograniczenie dostępu do wody oraz przede wszystkim naszą filozofię – nadawanie każdej Kuli imienia i własnej osobowości. W naszej ofercie spotkacie Ryśka, Helgę, Gustawa czy Eugenię. Dzięki temu Kule nie są traktowane jak poważna instalacja o skomplikowanej obsłudze. Każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie i do każdego typu wnętrza. Chcieliśmy stworzyć produkt łatwy w obsłudze, przyjemny i co ważne, produkowany w zgodzie ze środowiskiem.

Jak wygląda proces tworzenia tego typu Kuli?

Kule składają się rzecz jasna z wybranego gatunku rośliny oraz bryły ziemi w kształcie kuli. Gatunki roślin są przez nas starannie dobierane pod względem przystosowania do tego typu warunków. Wybieramy rośliny od sprawdzonych polskich producentów, które są odporne na zmiany wilgotności, okresowe susze i ograniczone warunki oświetleniowe. Największe zdumienie budzi widok ziemistej kuli wiszącej w powietrzu, z której nic nie kapie i nie wykrusza się. Jest to nasza autorska, naturalna mieszanka ziemi na bazie torfu, zapewniająca na tyle dużą chłonność i zwięzłość, że instalacja jest właściwie nie brudząca. Według uznania obtaczamy bryłę mchem lub pozostawiamy odsłoniętą. Do tworzenia Kul używamy wyłącznie produktów pochodzenia naturalnego.

Kto najczęściej zaopatruje się w Wasze wyroby?

Kule najchętniej kupują kobiety! Zapewne wynika to z faktu, że częściej niż mężczyźni pragną zaopatrzyć się w nietuzinkowy przedmiot, który będzie dekorował ich wnętrza. Najwięcej zamówień realizujemy jako podarunki – Kule są wspaniałym pomysłem na prezent dla osób niemal w każdym wieku. Realizujemy także zamówienia na autorskie instalacje od architektów wnętrz oraz firm, które pragną zagościć Kule u siebie w biurze.

Więcej informacji: www.kulekule.pl
Z twórcami marki Kule Kule rozmawiała: Justyna Zajdel