Dres to dla wielu z nas najwygodniejsze ubranie, w które chętnie wskakujemy po całym dniu pracy czy idąc do sklepu po bułki. Dlaczego zatem nie stworzyć podobnej, równie komfortowej i nie krępującej ruchów odzieży dla naszych pupili? Na taki właśnie pomysł na biznes wpadły twórczynie firmy NEON for Dogs, Konstancja Liszewska i Joanna Kawalec.

Skąd pomysł na produkcję ubrań akurat dla psów?

Jesteśmy przyjaciółkami, obie mamy psy, z którymi spędzamy dużo czasu. Na pomysł wpadłyśmy na jednym ze wspólnych spacerów. Psom było zimno, a na polskim rynku trudno o ładne ubranie, szczególnie dla większych psów. Stwierdziłyśmy więc, że weźmiemy sprawy w swoje ręce i same je zaprojektujemy.

Jak wygląda proces projektowania i produkcji Waszych wyrobów?

Same tworzymy wykroje, a następnie kupujemy materiały w Łodzi i zawozimy je pod Warszawę do szwalni. Bardzo zależy nam na tym, żeby nasze bluzy były szyte w Polsce i z polskich materiałów. Polska młodzież nosi polską odzież!

Czy po uszyciu ubrania są w jakiś szczególny sposób testowane przez czworonogi pod kątem wygody i wytrzymałości?

Przed wypuszczeniem pierwszej serii nasze psy robiły wszelakie testy, biegały, skakały, bawiły się. My obserwowałyśmy czy jest im wygodnie. Sprawdzałyśmy czy aby na pewno ubrania ich nigdzie nie uwierają czy nie ograniczają ruchów. W końcu to są bluzy dla nich!

Więcej informacji: www.facebook.com/neonfordogs

 Z Konstancją Liszewską i Joanną Kawalec rozmawiała: Justyna Zajdel, zdjęcia: NEON for Dogs