No i Gryfnie! Rozmowa z Klaudią Rokselą

Wyjątkowy design inspirowany śląską tradycją
Klaudia Roksela

“Gryfnie” to w gwarze śląskiej ładnie i pięknie. Tak właśnie Krzysztof i Klaudia Roksela postanowili nazwać wyjątkowe miejsce poświęcone Śląsku, jakiego w sieci jeszcze nie było. Pora na renesans tej nieco zapomnianej kultury!

Skąd pomysł na tak niecodzienny projekt związany ze Śląskiem?

Po pierwsze, brakowało nam w przestrzeni internetowej takiego miejsca, gdzie można by „godać po naszymu” i gdzie ludzie czuli by się dobrze. By to, o czym się pisze było przedstawione w nowoczesny sposób. Oprócz tego chcieliśmy połączyć nasze pasje i zrobić coś wspólnie. Ja skończyłam etnologię a mój mąż jest programistą. Z tego wyszło Gryfnie.com

I też jak wybieraliśmy się gdzieś do znajomych spoza Śląska i chcieliśmy im coś fajnego kupić z naszego regionu, to było ciężko. Dlatego zaprojektowaliśmy rzeczy ze śląskimi słowami.

Dla osób, które jeszcze nie odwiedziły Waszego portalu – czego o Śląsku mogą się tam dowiedzieć?

Czytając nasze artykuły można dowiedzieć się o tym, co dzieje się ciekawego na Śląsku i po śląsku, skąd pochodzi określone śląskie słowo, kiedy się go używa, poznać przepisy kulinarne na śląskie smakołyki, zobaczyć sondy czy filmiki z osobami, które robią coś fajnego i przy okazji „godają”. Więcej nie będę mówić. Po prostu zapraszam do odwiedzenia naszej strony.

Jak myślicie, co przyciąga ludzi do Gryfnie, co sprawiło, że osiągnęliście sukces?

Wydaje mi się, że ludzi przyciąga to, że wszystko co pokazujemy jest podane w sposób przyjemny dla oka i ucha. Jeśli coś jest dobrze zaprojektowane, dobrze wygląda, to chce się na to patrzeć i czytać. Dbamy też o to, by wszystkie nasze produkty były wytwarzane w Polsce i miały najwyższą jakość.

Więcej informacji: www.gryfnie.com
Z Klaudią Rokselą rozmawiała: Justyna Zajdel, zdjęcia: Gryfnie