Szukaj

Drewniana elegancja – wywiad o wyjątkowych dodatkach

Drewniane muszki to dość wyjątkowy pomysł, ale wygląda, że się przyjął

Wydawałoby się, że w modzie nawiązującej do nurtu eko wszystko zostało już powiedziane. Były drewniane okulary, spinki do mankietów, krawaty… Teraz przyszła pora na Drewniane Muchy!

Czym są Drewniane Muchy?

Drewniane Muchy to młoda i dynamiczna marka założona w 2013 roku przez rodzinny duet Ryszarda i Jacka Sokołowskich. Główny trzon kolekcji stanowią ręcznie wykonane muszki z rodzimych i egzotycznych gatunków drewna połączonych z różnorodnymi tkaninami i skórami naturalnymi. Aktualnie asortyment obejmuje także liczne modele spinek do mankietów, kolczyków  i broszek. Na rynku oferta dodatków jest dość szeroka. My chcieliśmy pójść krok dalej i zaproponować coś ekstra, coś, czego jeszcze nie było, obok czego nie można przejść obojętnie. Patrząc na rosnące zainteresowanie naszą ofertą, myślę, że udało nam się zaskoczyć rynek mody, w którym nie wszystko jeszcze zostało powiedziane.

Kim są Wasi klienci? Kto najczęściej decyduje się na zakup Waszych produktów?

Odbiorcy naszych produktów, to ludzie odważni, poszukujący oryginalnego dodatku do swojej garderoby, ale także osoby ceniący klasykę i dostrzegający w produktach drewnianych jakość samą w sobie. Tyczy się to zarówno mężczyzn, którzy w niebanalny sposób chcą podkreślić swoją indywidualność,  jak i kobiet, dla których naturalne piękno drewna doskonale łączy się z ich stylem ubierania. Klienci często proszą o konkretny zestaw dla niej, dla niego, a nawet dla dzieci, stworzony według ich potrzeb. Coraz częściej pomysłu na urozmaicenie swojej garderoby szukają osoby występujące publicznie. Jesteśmy otwarci na takie wyzwania i zawsze chętnie doradzimy oraz podpowiemy najlepsze rozwiązanie.

Co jest wyjątkowego w Waszych wyrobach?

Najkrócej mówiąc jest to pasja, kreatywność i bardzo wysoka jakość. Wszystkie produkty  tworzymy ręcznie, co wymaga precyzji, skupienia i czasu. Każda powstała mucha, czy broszka to kolejne doświadczenie, dzięki któremu możemy poszerzać naszą ofertę. Cały czas podpatrujemy modowe trendy, śledzimy, czym interesują się ludzie, słuchamy, o co pytają. Dopracowujemy najmniejsze szczegóły, wciąż studiujemy kształty i poszukujemy nowych tkanin, które pozwolą stworzyć ponadczasowe modele Drewnianych Much.

Z Jackiem Sokołowskim rozmawiała: Justyna Zajdel, Fot.: Ryszard Sokołowski i Kacper Baran