Nie wiecie jak skompletować wyprawkę dla dziecka, urządzić mu pokój czy zorganizować przyjęcie? Dotychczas w tego typu sytuacjach mogliśmy liczyć jedynie na rady rodziny, przyjaciół czy dostępnych na sklepowych półkach poradników. Teraz pomoże nam w tym wyspecjalizowany Baby Konsjerż! Więcej informacji na temat tych innowacyjnych usług opowiedziała nam założycielka firmy – Agnieszka Szczepkowska.

Usługi konsjerża dla większości z nas kojarzą się z czymś ekskluzywnym, dostępnym jedynie dla wybranych. W jaki sposób postanowiliście przełamać ten stereotyp?

Rzeczywiście, kojarzą się w ten sposób. Ale to trochę zmitologizowana percepcja. Usługa jest dla ludzi, którzy oczekują czegoś wyjątkowego przy bardzo konkretnej okazji ; choćby pomocy, porady. W tym sensie niepotrzebna jest walka z percepcją ekskluzywności. Pewnych stereotypów nie przełamiemy, po prostu. Ofertę kierujemy do osób, które chcą zorganizować na przykład event na wysokim poziomie, być może oczekują wyjścia poza sztampę, czegoś „szytego na miarę”. I to raczej postawa Klienta, nie zasobność portfela tworzy pewną unikalność. Przy konkretnej zatem okazji stereotyp sam się właściwie łamie. A Klienci pojawiają się w większości z polecenia.

W jaki sposób ułatwiacie życie młodym rodzicom, jakie działania wchodzą w zakres Waszych usług?

Zaangażowanie, z dużą domieszką perfekcjonizmu pozwala mi pomóc młodym rodzicom na wielu płaszczyznach. Od pomocy mamie w czasie ciąży, przez realizację wyprawki czy sesji zdjęciowych, po baby shower, naming party i urodziny dla dzieci.

Czy trudno jest przebić się na rynku z tego typu nietypową usługą?

Tak, gdyż Polacy są jeszcze nieufni w tym zakresie. Wiele osób chce zrobić wszystko samemu. Jednak znalezienie dobrych dostawców usług, a potem skoordynowanie wszystkiego okazuje się nie lada wyzwaniem. Dopilnowanie każdego szczegółu, nerwy związane z jakością usług często sprawiają, że nie potrafimy się cieszyć przeżywanymi uroczystościami, chwilami. Wiele osób zaczyna to rozumieć. Dlatego zainteresowanie i popyt na tego rodzaju usługi wciąż rośnie.

Więcej informacji: www.babykonsjerz.pl

Z Agnieszką Szczepkowską rozmawiała: Justyna Zajdel, zdjęcia: Baby Konsjerż