Szukaj

American Wave Machines zbuduje dwie nowe fale

Projekty w Kalifornii i na Florydzie zatwierdzono tego samego dnia
fot. Kazunori Sano | Dreamstime.com

Firma American Wave Machines, o której pisaliśmy przy okazji budowy sztucznej fali na igrzyska w Tokio, ogłasza, że dwa projekty PerfectSwell zostały zatwierdzone tego samego dnia. Zarząd okręgu Riverside zatwierdził projekt rozbudowy Thermal Beach Club. Tego samego dnia komisarze New Smyrna Beach zatwierdzili modyfikacje basenu z falami PerfectSwell w obrębie istniejącej koncepcji dla Ocean Gate Commerce Center

Znajdujący się w pobliżu Zachodniego Wybrzeża obiekt Thermal Beach Club jest położony w obrębie Kohl Ranch w rejonie Palm Springs, zajmując powierzchnię 240 akrów. Oferuje on możliwość zamieszkania na terenie nadmorskiej pustyni z promenadą otaczającą lagunę, natomiast PerfectSwell® umożliwia korzystanie z dobrodziejstw surfingu o charakterze zarówno rekreacyjnym, jak i wyczynowym.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani współpracą z AWM oraz możliwością zaoferowania klientom doskonałych warunków w środowisku zbliżonym do oceanicznego, z nieprzerwaną dawką promieni słonecznych i bezpieczną plażą – powiedział Brian Grantham z firmy Whitestar Development. – Cieszymy się, że Thermal Beach Club przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy, wpływów podatkowych i możliwości stworzenia solidnej infrastruktury dla tego obszaru”.

Obiekt Ocean Gate na Wschodnim Wybrzeżu jest usytuowany w obrębie intensywnie uczęszczanego korytarza I-95 w New Smyrna Beach na Florydzie, które jest piątym co do wielkości miastem surfingowym w USA. Dysponując licznymi hotelami, restauracjami i obiektami sportowo-rozrywkowymi, Ocean Gate jest przepustką dla plażowiczów w Orlando do najlepszych ośrodków sportów wodnych na świecie, a także surfingowym numerem 1 na Wschodnim Wybrzeżu.

„Zatwierdzenie dwóch projektów tego samego dnia wskazuje jednoznacznie na dominującą pozycję PerfectSwell w dziedzinie surfingu pozaoceanicznego – powiedział Mike Lopez, wykonawca projektu i starszy wiceprezes AWM. – Wraz z uruchomieniem projektów w Brazylii i Japonii w 2021 roku, oraz realizacją przedsięwzięć w Kalifornii i na Florydzie, które nie pozostają daleko w tyle, PerfectSwell® znajdzie się w światowej czołówce liderów surfingu i środowiska surfingowego. Kolejnym celem będzie Australia”.

źródło: PR Newswire