Szukaj

W Japonii budują sztuczną falę na Igrzyska Olimpijskie

Rozpoczęła się budowa sztucznej fali treningowej dla surferów, którzy wystartują na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio
PerfectSwell Surf Stadium Japan will create an arena like atmosphere to surfing bringing spectators closer to the action than ever before.

Specjalny basen treningowy z falami imitującymi te oceaniczne pod nazwą PerfectSwell Surf Stadium budowany jest w Shizunami w Prefekturze Shizuoka, gdzie będą rezydować surferzy biorący udział w igrzyskach. Powtarzalne i stałe fale nie dają takiej frajdy jak te oeceaniczne, ale są przewidywalne i pozwalają doskonalić technikę

Za budowę odpowiada teksańska firma American Wave Machines, a zakończenie prac jest przewidziane tuż przed rozpoczęciem imprezy w czerwczu 2020 r. Projekt poprzedziły 4 lata prac koncepcyjnych i przygotowań projektowych.

Tooshihiko Adachi – szef pracującej z Amerykanami firmy Surf Stadium Japan – podkreśla, że “Obiekt posłuży nie tylko trenującym zawodnikom, ale też rozwoju miejscowej społeczności surferskiej po zakończeniu Igrzysk.”

Bruce McFarland – szef firmy American Wave Machines – podkreśla, że włączenie surfingu w program Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 jest wielkim dokonaniem organizacji zrzeszającej świat surfingowy, czyli International Surfing Association.