Wybierz odpowiedni plecak sportowy

Ciepłe miesiące są wręcz idealne na podróże i piesze wycieczki. Jedni wybierają góry, inni preferują zupełnie inne kierunki. Planując jakąkolwiek podróż warto mieć na uwadze naszą wygodę. O ile przy zwykłym wyjeździe świetnie sprawdzi się torba lub walizka na kółkach, o tyle podróże krajobrazowe i wycieczki w góry zobowiązuje nas do zakupu specjalnego plecaka turystycznego. Jaki plecak powinniśmy wybrać?

Jak się okazuje nie jest to wcale taka prosta sprawa. Do wyboru mamy chociażby plecak sportowy, plecak rowerowy i wiele, wiele innych dostępnych tutaj: https://www.brytyjka.pl/plecaki-sportowe-cat-43.html
Plecaki turystyczne – pojemność
Pojemność plecaka turystycznego to bardzo istotna kwestia, jaką powinniśmy mieć na uwadze wybierając się do sklepu. Jest ona zależna od długości naszej wycieczki. Im dłuższy okres podróżowania, tym większy plecak nam się przyda. Na krótką podróż wystarczy plecak o pojemności od 20 do 30 litrów. Jednakże już na jeden dzień w górach koniecznie musimy zabrać plecak, który pomieści przynajmniej 35 litrów. Zapakować będziemy trzeba przecież ciepłą odzież, taką jak chociażby gruby sweter i polar, nie mówiąc już o zapasach żywności. Dla osób, które wybierają się na kilka dni i chcą spać w hostelu lub schronisku, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie plecak turystyczny o pojemności do 50 litrów. Jeżeli jednak planujecie spać podczas podróży w namiocie to postawcie na plecak 60-litrowy, który posiada kilka dodatkowych kieszeni.
plecak-rowerowy
Plecak na rower
Te osoby, które zamierzają wybrać się w podróż rowerową muszą zdecydować się na zupełnie inny rodzaj plecaka. Przede wszystkim powinien on bardzo dobrze przylegać do naszego ciała, w taki sposób abyśmy mogli swobodnie poruszać się na rowerze. Nie może też nas za bardzo przeciążać, dobrze jeżeli będzie odpowiednio rozkładał ciężar. Plecak rowerowy musi posiadać wbudowany bukłak na napoje. Specjalnie zamontowany wężyk sprawia, że możemy swobodnie sięgnąć po napój w dowolnym momencie, bez potrzeby zatrzymania.
To bardzo praktyczne rozwiązanie (przykłady takich zastosowań znajdziecie w tym sklepie). Każdy plecak rowerowy powinien mieć odpowiednie zapięcie, jakie ustabilizuje go na stromych zjazdach. Niektóre plecaki posiadają dodatkowo zapięcie biodrowe. Równie ważna jest dobra wentylacja, dzięki której nasze plecy nie ulegną przepoceniu. Ponadto warto zwrócić uwagę na dodatkowe kieszonki na telefon, okulary, a także inne przydatne akcesoria. W tym przypadku wielkość i pojemność także ma znaczenie, nie należy jednak przesadzać, gdyż ze zbyt dużym plecakiem będzie nam po prostu bardzo niewygodnie jechać.
plecak-na-laptopa
Turystyczny plecak na laptopa
Podróżując często zabieramy ze sobą naszego laptopa, zwłaszcza jeżeli mamy zamiar pracować. Przyda nam się wtedy turystyczny plecak na laptopa, który jest o wiele wygodniejszy od zwykłej torby. Wystarczy, że zarzucimy go na plecy i możemy swobodnie się przemieszczać, praktycznie nie odczuwając żadnego ciężaru. Plecak tego rodzaju posiada specjalną przegrodę, która zazwyczaj wyposażona jest w specjalny pas na rzepy, podobny do tego, który znajduje się w torbie na laptopa. Istnieją także plecaki, które mają specjalne duże, miękkie etui w środku, w których powinniśmy umieścić nasz przenośny komputer. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nic mu się nie stanie.
plecak-sportowy
Podróżuj z dobrym plecakiem turystycznym
Dobry plecak turystyczny nie może być podejrzanie tani. Najważniejsza jest przecież jego jakość. Źle dobrany może negatywnie wpływać na nasze zdrowie, zwłaszcza zaś na plecy. Jeżeli nie do końca znamy się na tego rodzaju plecakach, warto zapytać sprzedawcę w sklepie o poradę, a wtedy wspólnie na pewno wybierzemy ten, który będzie dla nas najlepszy. Pamiętajmy, że nie ma produktów uniwersalnych, skupmy się na konkretnym celu naszej podróży.