Szukaj

Targi Designu Wzory – ODWOŁANE

IMPREZA ODWOŁANA - Miejsce: Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, Warszawa, Termin: 17-18 października 2020 r., Wstęp wolny

IMPREZA ODWOŁANA – U progu jesieni Targi Designu Wzory ponownie otworzą przed wielbicielami dobrego wzornictwa 3 piętra wypełnione kolorami. Będzie stylowo i zielono jak zawsze oraz bezpiecznie jak jeszcze nigdy dotąd

Za styl odpowiadać będą profesjonaliści najwyższej klasy, rzemieślnicy, którzy z miłości do piękna toczą na kole glinę kamionkową, by później ulepić z niej ceramiczne naczynia, przemierzają świat w poszukiwaniu oryginalnych XIX wiecznych rycin, tkają nowoczesne wzory albo komponują zapachy wypełniające wnętrza – brzmi intrygująco? Dla nas też, a to dopiero początek, zaprosiliśmy ich naprawdę wielu.

Co oprócz stylu? Zieleń – za nią odpowiadać będą miłośnicy roślin, od których odwiedzający będą mogli kupić prawdziwe cuda natury, które zmieszczą się na parapecie, balkonie i w mini ogródku. Oprócz tradycyjnych roślin będą też doniczki, systemy i lasy w szkle. Dodatkowo, 18 października na stoisku Schroniska Dla Roślin odbędzie się wymiana zieleni. To tam odwiedzający będą mogli wymienić swoje zielone okazy niedopasowane do codzienności, na takie, które spełnią aktualne potrzeby.

Co więcej? Jak na Wzory przystało, nie zabraknie też warsztatów, w ramach których razem z fachowcami zagłębimy się w świat ekologii i recyklingu, wykorzystując rzeczy, które już nie są nam potrzebne. W planach m.in. przygotowanie makramy, siatki ze starych koszul, woskowijek i recyklingowej biżuterii. Szczegóły ujęte zostały w programie załączonym poniżej.

Wszystkie wydarzenia zorganizowane w ramach Targów Designu Wzory odbędą się z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Zatem nie zapomnijcie maseczek i widzimy się niebawem!

Sobota 17.10.2020

11:15 -12:15 Warsztat Sparkling Waste

Praktyczne warsztaty z projektowania biżuterii z czystych odpadów. Warsztaty poprowadzi Karina Królak – projektantka biżuterii, która wiernie od 18 lat właśnie odpady upodobała sobie jako mianownik swoich działań. Jej biżuteria zdobi okładki i sesje modowe największych magazynów kobiecych. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów, wykładowcą a jej prace były prezentowane na licznych wystawach w kraju i zagranicą. Warsztaty to okazja do wspólnego spotkania i pracy twórczej pod okiem fachowca. Wspólnie wydobędziemy z odpadu jego biżuteryjny błysk. Na miejscu będą dostępne wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów muszą zabrać ze sobą jedynie chęć do pracy i dobry nastrój.

Prowadzenie: Karina Królak
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

11:30 – 13.30 Makramowe siatki z tiszertów

Podczas warsztatów nauczymy się jak efektywnie i szybko ciąć stare tiszerty, by uzyskać z nich gruby sznurek. Poznacie podstawowe węzły makramowe, które umożliwią samodzielne wykonanie siatki na zakupy. Zachęcamy do przynoszenia własnych starych bawełnianych koszulek, którym damy drugie życie.

Prowadzenie: Julia Pańków Linka
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

12:45 – 14:45 Warsztat scenograficzny 

Warsztat scenograficzny to zajęcia dla dzieci pozwalające uczestnikom stworzyć miniaturowe modele mebli jakie są wykorzystywane w makietach scenograficznych. Podczas warsztatu uczestnicy będą głównie korzystać z materiałów recyklinowych. Uczestnicy nie tylko uczą się jak zrobić coś z niczego, ale także kreatywnego myślenia i znajdowania inspiracji wśród otaczających przedmiotów użytku codziennego.

Prowadzenie: Katarzyna Pietrzykowska (Sztukarnia)
Dla kogo: dla dzieci
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

15:00 – 17:00 Tapicerowany podnóżek

Warsztaty, podczas których, pod okiem Kasi z pracowni Meblove Kreacje, samodzielnie wykonacie podnóżek z ozdobnymi guzikami, który zabierzecue do domu. Podczas warsztatów otrzymasz:

  • bazę siedziska o wymiarach 35×50 cm,
  • 4 drewniane nóżki o wysokości 25 cm,
  • tkaniny i inne materiały niezbędne do pracy

Prowadzenie: Kasia Szatkowska Meblove Kreacje
Dla kogo: dla dorosłych (nie jest wymagane doświadczenie w tapicerowaniu. Na zajęciach zapewniamy niezbędną pomoc i wsparcie we wszystkich etapach prac)
Udział: 50 zł/os

17:30 – 18:30 Stara para nowy wzór – robimy drewniane kolczyki.

Odmień swoją starą parę na nową, dzięki drewnianym nakładką na klasyczne kolczyki wkrętki, które prawie każda z nas ma w swojej kolekcji biżuterii. Przyjdź na warsztaty, zdobądź nowe umiejętności
i wykonaj unikalne nakładki z drewna na kolczyki, które możesz podarować sobie lub bliskiej osobie. Na warsztatach małe kawałki drewna które zostają z produkcji drewnianych torebek przerobimy na nakładki. Nakładki świetnie prezentują się na Twojej starej parze i są przykładem na kreatywne wykorzystanie/odmianę starych rzeczy. Po co kupować lepiej odpicować.

Prowadzenie: Iza Szczepańska Iziartwear
Dla kogo: dla Pań, Panów i Dzieci
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

Niedziela 18.10.2020

11:30 – 13:00 Czy patrzeć i widzieć to to samo?

Można patrzeć i nie widzieć. Patrzeć i mało dostrzegać. Albo widzieć selektywnie. A chodzi nie tylko o to, co się widzi; ważne też, jak ludzi i świat się ogląda…’ Tak pisał Krzysztof Kieślowski w ‘Ważne żeby iść’. Graficy, projektanci – ale nie tylko – każdy z nas ma w domu wielu różnych materiałów; skrawki papieru, przeczytane gazety, farby bądź taśmy. Te można by powiedzieć śmieci, niekoniecznie muszą wylądować w koszu. Ten warsztat pokaże jak przydatne okazuje się kolekcjonowanie z pozoru bezużytecznych rzeczy i co można z nich stworzyć. Odkryjemy na nowo przedmioty codziennego użytku. Podczas tego krótkiego warsztatu stworzymy autorskie plakaty, bawiąc się formą, humorem i ograniczonymi środkami wyrazu.

Prowadzenie: Agata Walas (Polish Design Scene)
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

12:00 – 13:00 Magiczna bransoletkę w duchu eko

Poczuj moc upcyklingu i przyjdź na warsztaty tworzenia bransoletek z drewna, które są elastyczne
i wielozadaniowe. Mogą być:

  • nakładką na kubek (gdy kawa na wynos jest zbyt gorąca – twoja bransoletka ochroni Cię przed poparzeniem).
  • osłonką na doniczkę (gdy jej nie nosisz możesz ozdobić nią kwiaty).
  • elastyczną bransoletką, która z daleka wygląda jak skórzana a jest wykonana z drewna.

Zdobądź z nami nowe umiejętności, trochę kreatywności i unikalny przedmiot. Wszystko to w duchu recyklingu – wykorzystujemy przy tworzeniu bransoletek pozostałości dobrej jakości drewna, które nie zostało wykorzystane przy produkcji torebek.

Prowadzenie: Iza Szczepańska Iziartwear
Dla kogo: dla Pań, Panów i Dzieci
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

13:30 – 15:30 Wyplatanie makramowych kwietników

Podczas warsztatów przypomnimy Wam tę trochę już zapomnianą sztukę wiązania sznurków – makramy, bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Poznacie podstawowe węzły i sploty oraz wykonamy swój własny podwieszany kwietnik! Do wyplatania użyjemy resztek materiałów, dzięki temu każdy kwietnik będzie jedyny w swoim rodzaju! Sugerujemy wziąć ze sobą osłonkę, która zamieszka w wyplecionej makramie!

Prowadzenie: Fundacja Schronisko Dla Roślin
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

15:00 – 17:00 Warsztat scenograficzny 

Warsztat scenograficzny to zajęcia dla dzieci pozwalające uczestnikom stworzyć miniaturowe modele mebli jakie są wykorzystywane w makietach scenograficznych. Podczas warsztatu uczestnicy będą głównie korzystać z materiałów recyklinowych. Uczestnicy nie tylko uczą się jak zrobić coś z niczego, ale także kreatywnego myślenia i znajdowania inspiracji wśród otaczających przedmiotów użytku codziennego.

Prowadzenie: Katarzyna Pietrzykowska (Sztukarnia)
Dla kogo: dla dzieci
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

16:00-17:00 Woskowijki – naturalne opakowania do żywności domowym sposobem 

Woskowijki to ekoalternatywa dla folii spożywczej i aluminiowej. Są to opakowania wielokrotnego użytku na bazie bawełny i pszczelego wosku. Można ich używać do wszystkiego tego, do czego normalnie używa się folii plastikowej – tj. pakowania chleba, kanapek, warzyw, owoców, sera, ziół, przekąsek, przykrywania naczyć typu miski lub kubeczki. Wszystko z wyjątkiem mięsa. Przewagą woskowijek jest ich wielorazowość, naturalność i właściwości antybakteryjne. Podczas warsztatów prezentować będziemy „domowy” sposób na wykonanie woskowijki, który następnie można powielić we własnym zakresie w domu. Na co dzień zajmujemy się produkcją woskowijek, które zawierają specjalną mieszaninę wosku pszczelego, żywicy sosnowej i olejku jojoba. Podczas warsztatów używamy jedynie wosku pszczelego, gdyż w warunkach domowych ciężko jest pracować z żywicą. Woskowijki takie mają podobną funkcjonalność do produkcyjnych a jedynie nieco krótszą żywotność i lepkość. Warsztaty polegać będą na wprasowywaniu w bawełniany materiał kawałków wosku pszczelego, przy pomocy domowego żelazka. Każdy uczestnik może wykonać jedną woskowijkę w rozmiarze 25 x 25 cm. Więcej informacji o woskowijkach można znaleźć na www.woskowijki.pl.

Prowadzenie: Woskowijki
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

DLA DZIECI

Dzielny miś Misza ratuje naszą planetę!
Przez cały czas trwania targów (14-15 marca) zapraszamy wszystkie dzieci na stoisko Wydawnictwa TASHKA/FIKA (Ipiętro) na kreatywne warsztaty plastyczne z bohaterami książek o przygodach Miszy i Griszy.
Misza i Grisza, czyli bohaterowie książki „Misza i Grisza idą do lasu”. Pszczółka i Miś, jako ekostrażnicy, przede wszystkim propagują modę na dbałość o środowisko!
Uczestnicy pod okiem animatorów przygotują kukiełki Misia Miszy, a następnie zaaranżują scenki superbohaterskiego działania na rzecz naszej planety. Dzieci dowiedzą się jak segregować odpady i troszczyć się o środowisko.

Prowadzenie: Wydawnictwo TASHKA
Dla kogo: dla dzieci w wieku 4-10 lat
Udział: bezpłatny, nie obowiązują zapisy