Turtystyka motywacyjna nagrodą dla pracownika

Wysoko zmotywowany pracownik to marzenie każdego przełożonego. Jednak w dobie powszechnego dostępu do prywatnej opieki medycznej, ubezpieczeń współfinansowanych przez pracodawcę czy kart do klubów sportowych coraz trudniej jest znaleźć taką formę nagrody, która będzie dla pracownika nadal atrakcyjna, a jednocześnie przełoży się na jego większą identyfikację z działaniami pracodawcy.

Kiedy wybierać wyjazdy motywacyjne

Jednym z popularniejszych rozwiązań jest incentive travel. Pomysł wyjazdów motywacyjnych nie jest jednak nowy. Przez kilka lat poprzez wysyłanie najlepszych pracowników motywowano zazwyczaj pracowników odpowiedzialnych za sprzedaż i osiągających najlepsze wyniki. Kilkudniowy wyjazd w odległe miejsca, połączy z dodatkowymi spotkaniami m.in. z prezesem zarządu oraz krótkim szkoleniem, miały zintegrować pracowników wyróżniających się, a jednocześnie stanowiły atrakcyjną formę nagrody. Większość firm wybierała rejsy luksusowymi statkami, zwykle w dość odległe zakątki świata. Obecnie oferta wyjazdów motywacyjnych jest bardziej zróżnicowana, a za ich organizację oprócz biur podróży mogą być również odpowiedzialne firmy reklamowe, w szczególności specjalizujące się w organizacji nietypowych eventów. Same wyjazdy w gronie współpracowników przeznaczone dla działów marketingu czy HR albo stanowią formę nagrody dla pracowników zajmujących się sprzedażą czy negocjowaniem umów z kluczowymi klientami.

Biuro podróży jako organizator wyjazdów

Choć wyjazdy incentive travel mogą być organizowane przez różne firmy, to jednak nadal największą wiarygodnością cieszą się wyjazdy organizowane przez wyspecjalizowane biura podróży. Jednym z takich biur, które posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji wyjazdów motywacyjnych dla pracowników na różnych szczeblach, jest biuro Wyjazdydlafirm.pl. W ofercie wyjazdów, które mają na celu zwiększenie motywacji pracowników, znajdują się m.in. rejsy statkami, wyjazdy w odległe, ale atrakcyjne dla uczestników miejsca, jak Las Vegas, kraje Ameryki Południowej czy nawet Grenlandia, a nawet mniej znane atrakcje europejskie. Wybór miejsca wyjazdu jest uzależniony głównie od budżetu, jakim dysponuje firma, decydująca się na taką formę nagrodzenia i motywowania pracowników. Biuro podróży, w odróżnieniu od innych firm organizujących wyjazdy dla pracowników, wskazuje doradcę, który współpracuje ze zleceniodawcą na każdym etapie przygotowywania wyjazdu, stanowi również wsparcie w fazie finalnej podczas samego wyjazdu. Doświadczeni doradcy wiedzą, które kierunki wyjazdów są najpopularniejsze, a jednocześnie ich wiedza staje się niezbędna przy organizacji dodatkowych atrakcji w czasie wyjazdu. Bazując na swoim doświadczeniu w organizacji wyjazdów motywacyjnych dla pracowników innych firm działających w tej samej branży są w stanie zaproponować rozwiązania sprawdzone, atrakcyjne i dobrze odbierane przez pracowników.

Wyjazdy motywacyjne dla pracowników mogą się skupiać na konkretnych aktywnościach, które powinny być dopasowane do branży oraz zainteresowań samych pracowników. W ofercie biura podróży można bowiem znaleźć wyjazdy na imprezy sportowe, w tym m.in. mecze piłki nożnej czy koszykówki czy wyścigi Formuły 1, jak i wyjazdy nietypowe, organizowane pod kątem danej firmy. W ramach wyjazdów motywacyjnych można zorganizować szkolenie czy konferencję w atrakcyjnym turystycznie regionie, można także zwiedzać winnice czy browary. Wybór atrakcyjnego wyjazdu warto jednak powierzyć specjalistom, którzy pomogą w doborze rozrywek, dostępnych w ramach dostępnego budżetu.

fot. ActiveSteve, CC BY-ND 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *