Telewizor 55 cali – na które opcje zwrócić uwagę?

Telewizory 55-calowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ich dużą dostępność oraz spadające z roku na rok ceny

Obecnie w większości sklepów można spotkać modele telewizorów o tej przekątnej w ofercie na bardzo korzystnych warunkach. Nowoczesne urządzenia o tej przekątnej zapewniają rozrywkę w najwyższej jakości. Na które opcje telewizora 55-calowego warto zwrócić uwagę?

Rozdzielczość ekranu

Decydując się na zakup nowoczesnego telewizora o przekątnej 55 cali, trzeba podjąć decyzję co do rozdzielczości ekranu. Jeszcze kilka lat temu najczęściej sprzedawanymi telewizorami były te, które wyświetlają obraz w standardzie FullHD. Obecnie są one doskonałym wyborem dla osób szukających budżetowego rozwiązania, jednakże w przypadku chęci zwiększenia jakości obrazu, warto zainwestować nieco więcej pieniędzy w telewizor o rozdzielczości 4K. Wyróżnia się on tym, że przy zastosowanej w nich rozdzielczości 3840 x 2160, piksele, na które składa się obraz, są o wiele mniejsze. W związku z tym na ekranie nawet z bliska w pomieszczeniu o niewielkich rozmiarach można w pełni komfortowo oglądać filmy czy też prowadzić rozgrywkę online.

Rozwiązania zwiększające jakość obrazu

Rozdzielczość 4K to nie wszystko, jeśli chodzi o doskonałą jakość obrazu w telewizorze 55-calowym. W wielu nowoczesnych urządzeniach spotyka się ciekawe dodatki. Na przykład telewizor 55 cali 4K Samsung UE55JS8500 posiada specjalne nanokryształy, które zapewniają wysoką intensywność barw, technologię UHD Dimming dzielącą obraz na strefy, w których w najlepszy sposób regulowana jest jasność ekranu oraz kontrast, czy też technologię Digital Clean View usuwającą szumy i sprawiającą, że obraz wyświetlany jest praktycznie bez żadnych zakłóceń. Jest to bardzo istotne, gdy ogląda się np. filmy wysokiej jakości lub chce się wycisnąć z gry na ekranie telewizora maksimum detali. Oprócz tego ciekawym rozwiązaniem będzie smart TV 4K.

Telewizor 55 cali 4K a zakrzywiony ekran

Obecnie oprócz telewizorów ze standardowym, płaskim ekranem można się spotkać z urządzeniami o ekranie zakrzywionym. Sprawdzają się one w dwóch przypadkach. Po pierwsze – gdy w pomieszczeniu, w którym się takie telewizory znajdują, chce się wypełnić dobrze przestrzeń. Telewizor o zakrzywionym ekranie wydaje się bowiem, ze względu na swój wygląd, większy niż klasyczne urządzenie o płaskim ekranie. Po drugie – telewizor 55 cali 4K daje bardzo ostry obraz na całej jego szerokości, niezależnie od tego, z którego miejsca patrzy się na jego ekran. Zatem telewizor 55 cali 4K będzie doskonałym rozwiązaniem, jeśli ogląda się programy, filmy i seriale lub gra w gry komputerowe w szerszym gronie (szczególnie warto postawić na jego odmianę smart TV 4K). Po zakupie takiego urządzenia nikt nie będzie musiał zastanawiać się nad wyborem optymalnego miejsca do śledzenia tego, co się dzieje na ekranie – pod każdym kątem widok będzie znakomity.