Szukaj

Świąteczne Targi WZORY ONLINE

Postaw na polskich projektantów

Pandemia zdecydowała za nas! Tym razem nie spotkamy się jak co roku na przedświątecznych zakupach w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Mimo to nie poddajemy się i przechodzimy w tryb ONLINE

Miejsce: platforma https://wzorytargi.pl

Termin: 1-10 grudnia 2020 r.

Wydarzenie na Facebooku: bit.ly/świąteczne_targi_Wzory_Online

Wszystko po to, by wesprzeć dziesiątki polskich designerów, z którymi od lat ramię w ramię walczymy o to żeby świat był piękniejszy. Przed nami decydująca bitwa. Tym razem walka toczy się nie tylko o piękno ale i polskich rzemieślników, dla których świąteczne targi to być albo nie być budowanych latami marek. Mamy plan wesprzeć ich wszystkich. Potrzebujemy Waszej pomocy.

Postawcie w te święta na polskich projektantów. Już nasza w tym głowa, abyście znaleźli na naszych targach najlepsze prezenty! 

Co znajdzie się za wirtualnymi drzwiami Wzorów?

  • Zaprosiliśmy ponad 130 projektantów z całej Polski. 
  • Oddamy do Waszej dyspozycji ceramikę, biżuterię, kosmetyki, tekstylia, grafiki i wiele więcej – wszystko prosto z małych polskich manufaktur.
  • Przygotujemy pakiety promocyjne, którym nie będziecie mogli się oprze
  • Zorganizujemy też akcję charytatywną na rzecz zwierząt z Przystani Ocalenie – cały dochód ze sprzedaży akcesoriów marki Szydełex, założycielki, czyli Agata Buzek, Weronika Kosińska i Iza Gwizdak przeznaczą na rzecz potrzebujących zwierząt.

Co jeszcze?

Będziemy też na Facebooku @targi.wzory i Instagramie @wzory_targi_designu, a tam, jak na Wzory przystało nie zabraknie warsztatów, w ramach których Kasia Szatkowska, odnawiająca na co dzień klasyki PRL, pokaże jak wytapicerować mały, prosty podnóżek. Z Agatą Taśmińską z bloga „Z głową w sznurkach” przygotujemy świąteczne ozdoby na choinkę sztuką makramy, z WOOL MORNING wydziergamy czapkę, a od autorów książki LESS WASTE Polska, Agnieszki Bukowskiej i Krzyśka Rzymana dowiemy się jak nie marnować jedzenia. Koniecznie zajrzyjcie do programu warsztatów, by zobaczyć wszystko co dla Was przygotowaliśmy – czekają tam jeszcze takie perełki jak warsztat automasażu twarzy prowadzony przez Anetę Kolendo Borowską – jedną z najbardziej doświadczonych wizażystek w Polsce. W ostatnich latach naturalne kosmetyki szturmem zdobywają serca i półki w łazienkach, ale nie wszyscy wiedzą, że niektórych z nich nie trzeba wcale kupować i można zrobić je samodzielnie. I tu wkraczają Ania i Aga, właścicielki manufaktury naturalnych kosmetyków TOBO+MALA, które na warsztatach podzielą się wiedzą, jak samodzielnie zrobić w domu kosmetyki.

FB online: https://www.facebook.com/events/828354267915066

Nie zabraknie również rozmów

Razem z Agatą Kiedrowicz – krytyczką, kuratorką designu, projektantką i edukatorką, Bogną Świątkowską – prezeską zarządu fundacji Bęc Zmiana, Olą Mirecką, która oprócz współpracy z LEGO prowadzi własne studio projektowe w Danii oraz Magdą Jurek założycielką marki Pani Jurek, zastanowimy się nad tym „Jak zaprojektować koniec?” 4 grudnia o 18.00.

FB online: https://www.facebook.com/events/221450359398161/

Do drugiej dyskusji 6 grudnia o 16.00 zaprosi nas Agnieszka Polkowska – doktor w dyscyplinie sztuk projektowych, projektantka spekulatywna, badaczka, strateżka i wykładowczyni, która razem z Beatą Wilczek – absolwentką m.in. Central Saint Martins, projektantką i wykładowczynią na AMD Berlin oraz Agnieszką Bar – animatorką, trenerką i mentorką w zakresie designu oraz wykładowczynią na Wydziale Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, porozmawia o tym Jak zamykać stare, by zrobić miejsce na nowe idee w projektowaniu?”.

FB online: https://www.facebook.com/events/210294317164235/

Przed nami dużo dobrych chwil. Bądźcie tam z nami. Do zobaczenia na Świątecznych Targach WZORY ONLINE!