Świąteczna edycja targów WZORY 

Świąteczna edycja targów WZORY będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich szukających niepowtarzalnych, pięknych przedmiotów do domu i prezentów dla najbliższych. Podczas dwóch dni – 16 i 17 grudnia, w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich zaprezentuje się ponad 200 producentów i projektantów polskiego designu. Wybrani przez nas wystawcy pokażą projekty mebli, ceramiki, tekstyliów, plakatów i domowych akcesoriów wyposażenia wnętrz.

Targi WZORY, Otulona

Wszystkich spóźnialskich i tych którzy szukają unikatowych prezentów zaprosimy do strefy na drugim piętrze – tutaj znajdziecie podarunki dla całej rodziny: naturalne kosmetyki, biżuterię, akcesoria i duży wybór zabawek dla dzieci w każdym wieku. W specjalnej strefie dziecięcej mnóstwo atrakcji dla maluchów!

  • W sobotę i niedzielę o 13.00, 14.00 i 15.00 przedstawienia dla dzieci –  Spotkanie z Małym Teatrem Ilustracji. Dla dzieci – niezwykle barwne spektakle Kamishibai z podkładem dźwiękowym granym na egzotycznej marimbie. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – teatr) to japońska technika opowiadania historii z wykorzystaniem ilustrowanych plansz zamkniętych w drewnianej skrzynce, jej historia sięga XII wieku.
  • O godzinie 12.00 w sobotę i w niedzielę Sieć Obywatelska Watchdog Polska, zaprasza na warsztat: „Dzieci ulepszają codzienność”. Najmłodsi zaprojektują przedmioty przyjazne dzieciom! Będzie dużo wycinania, rysowania, malowania, konstruowania i wymyślania.
  • O godzinie 16.00 w sobotę i w niedzielę Ania i Agnieszka z manufaktury SoFresh! poprowadzą warsztaty dla dzieci, na których pokażą jak z prostych, naturalnych składników samodzielnie przygotować kolorowe mydełka i balsamy do ust. W trakcie warsztatów dzieci będą miały okazję przekonać się jak pachną naturalne olejki, masła i do czego w manufakturze kosmetyków przydaje się wosk pszczeli.

Bazgrołaki przez cały dzień– warsztaty live printing dla dzieci i dorosłych. Dzieci będą mogły wykonać niepowtarzalny nadruk na torbę, koszulkę lub plecak. Przy użyciu ciekawych szablonów dzieci zrobią niepowtarzalne nadruki przy użyciu metody termotransferu. Warsztaty dla dzieci i dorosłych w cenie 30zł za koszulkę lub 20zł za torbę lub plecak.

W sobotę na czwartym piętrze odbędzie się PROday vol.3 godz. 12 -16 spotkanie biznesowo – networkingowe dla dostawców i odbiorców z branży wnętrzarskiej i projektowej. od 12.00 odbędą się w jego ramach ciekawe wykłady:

  • 12.00 – Łukasz Misiło – Otwarcie spotkania
  • 12.30 – Justyna Kopeć (Blue Brand) – Ważne aspekty w budowaniu marki osobistej
  • 13.00 – Iwone E. Gałecka ( Grupa Kreatywna bdb+) – Marketing relacji
  • 13.30 – Kinga Konopko (Architekt Support) – Tajniki współpracy z architektem
  • 14.15 – Agnieszka Gniotek ( Galeria Xanatu) – Kolekcjonowanie i inwestowanie w dzieła sztuki współczesnej
  • 0 15.00 dr Krystyna Łuczak-Surówka opowie nam o designie w czasie świąt.

Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/events/1845693795721943/

Kilka lat temu dr Krystyna Łuczak-Surówka postanowiła połączyć miłość do designu z miłością do zwierząt i przekuć je obie w dobro, jakim jest pomaganie – tak powstała akcja Design Dla Zwierząt.

dr Krystyna Łuczak-Surówka

Projektanci, firmy lub designerzy przekazują dla akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT swoje dary, które wystawiane są na aukcjach. W tym roku przyświeca nam idea promowania adopcji starszych zwierząt – tych które mają najmniejsze szanse na nowy dom. My też wspieramy tą akcję.i Fundacja Zwierzochron dostanie w tym roku 10% dochodu ze sprzedaży biletów – goście wraz z biletem otrzymają też przypinkę – cegiełkę akcji z portretem zwierzaka.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/199366680631981/

16-17 grudnia 2017, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25