Zamiast klasycznej, nieco nudnej, czarnej torby na laptopa – spersonalizowane etui w wybranych przez nas kolorach i wzorach. Na taki pomysł na zabicie monotonii panującej wśród dostępnych na rynku pokrowców na przenośne komputery wpadły Aleksandra Lola Jędruszczak i Joanna Victoria Kolska.

Skąd pomysł na tego typu działalność?

Obie poszukiwałyśmy jakiegoś nietypowego, efektownego etui na laptopa. Zrezygnowane długimi poszukiwaniami uznałyśmy, że czas wziąć sprawę we własne ręce. Potrzebowałyśmy toreb, które mieściłaby laptopa i niezbędne drobiazgi, ale nie chciałyśmy nawet słyszeć o tych nudnych, powtarzalnych dostępnych na rynku. Już pierwsze uszyte mało profesjonalnie egzemplarze robiły duże wrażenie. Wtedy powstało kilka sztuk jako prezenty dla przyjaciół którym bardzo spodobała się idea personalizacji etui na laptopa. Znajomi byli zachwyceni naszym pomysłem i zachęcali nas abyśmy pokazały produkt szerszej publiczności. Byłyśmy bardzo zaskoczone tak pozytywnym odbiorem naszego pomysłu i postanowiłyśmy zaryzykować i spróbować założyć markę która nada nowe znaczenie typowym produktom – zaczęłyśmy od etui na laptopy.

Co mogłybyście poradzić osobom rozpoczynającym pracę nad własnym biznesem?

Najważniejsze aby nauczyć się systematyki pracy (czego nadal się uczymy). Warto wesprzeć się na doświadczeniu innych – nie zawsze my sami wiemy wszystko najlepiej. Trzeba być otwartym na krytykę oraz wyciągać wnioski z uwag oraz być na bieżąco z działaniami konkurencji jednocześnie zdając sobie sprawę ze swoich słabych stron. Trzeba uwierzyć we własne siły i robić wszystko aby osiągnąć swój cel. Ważne aby praca była naszą pasją, aby angażować się w nią całym sercem… Potrzeba też dużo siły i samozaparcia aby w trudnych momentach nie tracić determinacji. Nigdy też nie można pozwolić sobie na spoczęcie na laurach.

Niedawno głośno było o Waszej współpracy z marką Lenovo. Na czym będzie ona polegać?

Lenovo podobnie jak my bardzo kreatywnie podchodzi do swoich produktów, co jest dla nas bardzo inspirujące. Jesteśmy zaszczycone propozycją współpracy. Akcja „For those Who do”  skupia bardzo ciekawe grono osób dla których pasja jest ich życiem. Lidia Popiel, Łukasz Jemioł, Novika, Olka Osadzińska, kierowcy rajdowi RMF 4 Racing Team oraz mistrz świata w grach komputerowych Wiktor ”TaZ” Wojtas  to wyjątkowe osobowości, które zostały zaproszone do tego przedsięwzięcia w charakterze „DO’ersów”. To dla nas wyróżnienie, że mogłyśmy znaleźć się w tak zaszczytnym gronie. DO’ersi kochają odkrywać i realizować swoje pasje, plany i cele.  Lenovo ich wspiera – pomaga spełnić ich zawodowe marzenia. Naszym marzeniem było zarażenie innych przeświadczeniem, że wszystko może oddawać naszą osobowość dzięki personalizacji- nawet etui na laptopa nie musi być typowe.  Mamy nadzieje,że dzięki tej współpracy uda nam się to osiągnąć. Dla Lenovo zaprojektowałyśmy limitowaną kolekcję Lola Victoria Design for Lenovo dedykowaną nowemu ultrabookowi Yoga.

Dziękujemy za rozmowę.

Więcej informacji o projekcie: www.lolavictoria.pl

Tekst: Justyna Zajdel. Zdjęcia: www.lolavictoria.pl