Szukaj

Poznaj litewską markę premium: zegarki Vostok Europe

Vostoki wyrobiły już sobie renomę – dzięki śmiałym wzorom i wysokiej jakości wykonania. Najwyższy czas poznać te zegarki bliżej!

Męska przygoda – te dwa słowa najlepiej podsumowują bogatą kolekcję marki Vostok Europe. Wzory są zróżnicowane: jedne przywodzą na myśl sporty wodne, inne wyścigi samochodowe czy wieczór przy stole w kasynie. Wspólny mianownik łatwo dostrzec. Każdy z modeli wyraża siłę i ekscytację

Zegarki męskie Vostok można podzielić na dwie grupy: sportowe i klasyczne. Charakterystyczne dla marki jest to, że każdy model ma w sobie coś z tradycji, jak również coś z przygody. Najbardziej interesujące zegarki Vostok można zobaczyć w sklepie Zegarki Centrum. Znajdziemy tu szeroki wybór modeli zasilanych baterią. Swoich fanów mają też zegarki automatyczne Vostok, pracujące dzięki wahnikowi, który wykorzystuje energię pochodzącą z ruchu ręki.

Zegarki Vostok. Jak to się zaczęło?

Wiele osób sądzi, że Vostoki pochodzą z Rosji. To pomyłka, ale zrozumiała. Taką właśnie nazwę nosiła słynna fabryka zegarków, usytuowana w mieście Czystopol w Tatarstanie. Jej historia sięga II wojny światowej, kiedy wytwarzano tam czasomierze dla radzieckich żołnierzy.

W latach 60. wypromowano markę Vostok, która szybko zyskała uznanie w całej Europie Wschodniej. Wytrzymałe zegarki miały sportowy charakter, przez co stały się obiektem pożądania wśród aktywnych mężczyzn. Stylistyka nawiązywała między innymi do nurkowania i lotnictwa. Zegarki Vostok Europe nadal czerpią z tej tradycji.

W 2004 roku przedsiębiorstwo z Czystopola dokonało rewolucyjnej zmiany. Mianowicie weszło w spółkę z firmą Koliz z Wilna, znaną z innowacji technicznych i nowoczesnego wzornictwa. Tak powstała marka Vostok Europe.

Niektóre części zegarków nadal powstają w fabryce w Czystopolu. Siedziba spółki znajduje się jednak na Litwie, co ułatwiło dostęp do zachodnich rynków. Marka, choć korzysta z dawnej tradycji, od początku projektuje własne wzory. Zegarki Vostok są zatem produktami litewskimi. Czy trzeba dodawać, że to jedne z najlepszych czasomierzy, jakie powstają w naszej części świata?

Sportowe zegarki Vostok Europe

Marka Vostok wybiła się dzięki zegarkom sportowym. Sponsorowanie ważnych zawodów i współpraca z gwiazdami przyniosła firmie rozgłos wśród fanów różnego typu aktywności. Dużym powodzeniem cieszy się solidny, czarno-żółty model Big-Z, sygnowany przez Žydrūnasa Savickasa. To bez wątpienia jeden z najbardziej utytułowanych strongmanów na świecie i wzór dla mężczyzn trenujących sporty siłowe.

Trzeba dodać, że w 2019 roku w rajdzie Paryż-Dakar uczestniczył litewsko-polski zespół z Vostokami na ręku. Marka dobrze znana jest z zaangażowania w sporty motorowe. Zawody offroad za każdym razem udowadniają, że zegarki męskie Vostok świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach. A wzornictwo nawiązujące do ekstremalnych wypraw nie jest tylko chwytem marketingowym.

Zegarek Vostok Big Z

Klasyczne zegarki automatyczne Vostok

Marka Vostok przyciąga oko wielu mężczyzn, którzy cenią elegancję, ale są znudzeni standardowymi garniturowcami. Jak już wspomnieliśmy, klasyczne zegarki Vostok zawsze mają w sobie coś ze sportu. Każdy esteta przyjrzy się efektownym kontrastom na tarczy. A udane nawiązania do stoperów i chronografów zachwycą fanów zegarków vintage.

Trzeba też zwrócić uwagę na to, jak jest dobierany pasek do zegarka Vostok. Projektanci dobierają je z dużą starannością. Mamy tu paski cienkie i bardzo grube, tłoczone lub ozdobione delikatną fakturą. Za każdym razem miękka i wytrzymała skóra naturalna stawia kropkę nad i.

Zegarek Vostok Gaz-14 Limousine

Choć litewska marka Vostok powstała zaledwie 16 lat temu, to już ugruntowała swoją renomę. I po prostu wzbudza emocje. Bardzo szybko okazało się, że czasomierze Vostok świetnie odpowiadają na aktualne wyzwania. Marka, choć śmiało czerpie ze swojego dziedzictwa, to pisze nową historię.

źródło: materiał zewnętrzny