Polski design z prestiżową nagrodą Red Dot 2020

Organizowany od 1955 r. konkurs Red Dot ze względu na swój prestiż i międzynarodowy charakter jest porównywany do Oscarów branży wnętrzarskiej

W tym roku prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie Red Dot 2020 za nowatorski projekt otrzymał polski producent mebli łazienkowych Devo, za kolekcję OVAL zaprojektowaną przez Martę Niemywska-Grynasz oraz Dawida Grynasza

Co roku jury ocenia tysiące zgłoszeń, nagrody są przyznawane w trzech kategoriach: projektowanie produktu, projektowanie komunikacji oraz projekt koncepcyjny. Sama nagroda Red Dot to wielowątkowe przedsięwzięcie wywodzące się z Niemiec, a obecnym w wielu miastach na świecie, które łączy świat projektantów, marketingowców, a nawet muzealników.

Red Dot Award na początku 2020 r. odbywał się w budynku dawnego klubu techno E-Werk w nieczynnej elektrowni miejskiej w Berlinie, która obecnie pełni funkcje konferencyjne

Tegoroczna edycja konkursu przyniosła sukces polskiemu producentowi mebli łazienkowych marce Devo. Red Dota otrzymała kolekcja OVAL – projekt autorstwa Grynasz Studio. To kolejny sukces tej realizacji – wcześniej została doceniona w konkursie Dobry Wzór 2019 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jedną z najstarszych instytucji w zajmujących się wzornictwem przemysłowym w Europie. Zdobyła również nagrodę Must Have 2019.

Skandynawski urok z loftową nutą

Meble łazienkowe OVAL wyróżnia charakterystyczna dla projektantów, minimalistyczna forma. To dobrze wyważona mieszanka stylu skandynawskiego i loftowego, przykuwająca uwagę subtelnymi opływowymi kształtami. Zastosowano tu naturalne materiały: olejowane drewno oraz malowaną proszkowo stal, dzięki czemu rodzina mebli zyskała ponadczasowy charakter. To propozycja dla ceniących jakość wykonania i niebanalne połączenia.

Kolekcja mebli Oval marki Devo | fot. Kural Sadowska
Kolekcja mebli Oval marki Devo | fot. Kural Sadowska 

Drewno, metal, geometria

Miękka naturalna forma drewna w połączeniu z geometrycznymi bryłami i mocnym rysunkiem elementów z metalu nadaje serii OVAL niepowtarzalny charakter. Zastosowanie blatu w szafce pod umywalkę oraz umywalki nablatowej, daje możliwość indywidualnego wyboru jej kształtu. OVAL może występować w różnych konfiguracjach i wersjach kolorystycznych, dzięki czemu daje możliwość zaaranżowania łazienki szytej na miarę.

Kolekcja mebli Oval marki Devo | fot. Kural Sadowska

Ponad trendami

Ponadczasowość i uniwersalna estetyka to najważniejsze zalety mebli OVAL. Naturalne drewno, solidne metalowe konstrukcje i przyjemne dla oka kształty – uzupełnią wnętrza łazienek w różnorodnych stylach. Docenią je zarówno miłośnicy Skandynawii jak i surowych, nowoczesnych przestrzeni. Oszczędne formy, wysokiej jakości materiały oraz możliwość personalizacji z pewnością jeszcze na długo pozostaną w trendach.

Kolekcja mebli Oval marki Devo | fot. Kural Sadowska
Kolekcja mebli Oval marki Devo | fot. Kural Sadowska 
O Grynasz Studio - Grynasz Studio założone przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza to zespół projektantów, specjalizujący się w projektowaniu mebli, produktu, wystaw i tworzeniu strategii wzorniczych. Na stałe współpracujący z graficzką Małgorzatą Ćwiek. Nagradzany we wzorniczych konkursach i wystawiany w kraju i za granicą min. na Expo Milano, Triennale International Exhibition Milan, Arena Design Poznań, London Design Fair czy Tokyo Design Week. Eksperymentujący z nowymi materiałami i technologiami, chętnie sięga do polskiego rzemiosła i tradycji.