Podobno dziewczyny nie grają…

Podobno dziewczyna gamerka jest niespotykana jak jednorożec. Może zatem panie wybiorą się przełamać stereotyp na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest nocne granie, a panowie gamerzy wpadną spotkać swojego upragnionego jednorożca?

Red Bull Nocne Granie_fot.Wojciech Wieclawski
W lipcowe środy noce w Warszawie przybiorą nieznanych dotąd kolorów. Red Bull Nocne Granie to trwający 3 tygodnie cykl wydarzeń gamingowych, który zamieni zwykłe rozgrywki w przepełniony emocjami i duchem rywalizacji raj dla miłośników gier. Najbliższy turniej odbędzie się w środę 13 lipca w Cudzie Nad Wisłą przy Bulwarze Flotylii Wiślanej. To będzie dobra okazja do sprawdzenia się w zmaganiach i zdobycia nagród. Udział jest bezpłatny, aby zapewnić sobie obecność na liście uczestników należy zarejestrować się na redbull.pl/nocnegranie
Red Bull Nocne Granie to nietypowe wydarzenie gamingowe. Zawody rozgrywane będą co środę (13, 20 i 27 lipca) w Warszawie, w Cudzie nad Wisłą. Uczestnicy będą mieli nie tylko możliwość plenerowej gry w FIFA 16, Rocket League i Street Fighter V, ale także szansę na zdobycie nagród. Podczas każdego z przystanków obowiązuje pucharowy system rozgrywek, wyłaniający zwycięzcę nocnego grania. Dodatkowo, najlepszym zawodnikom przydzielane będą punkty (odpowiednio: 1 miejsce 10 pkt, 2 miejsce 9 pkt ,3 miejsce 8 pkt, itd.) wliczane do klasyfikacji generalnej.
Po zakończeniu ostatniej, warszawskiej rundy nagrodzonych zostanie 3 najlepszych graczy spośród trzech spotkań.
Na każdym z przystanków rozegrana zostanie inna gra:

  • 13 lipca 2016 – FIFA 16 – popularna seria komputerowych gier sportowych o tematyce piłki nożnej, FIFA 16 to już dwudziesta druga część piłkarskiej serii FIFA.
  • 20 lipca 2016 – Rocket League – gracz kontroluje wyścigówkę, którą wykorzystuje, aby uderzyć piłkę w kierunku bramki przeciwnika i zdobyć gola, tak jak w piłce nożnej.
  • 27 lipca 2016 – Street Fighter V – piąta odsłona kultowego japońskiego cyklu zapoczątkowanego w 1987 roku. Dwie postacie stają naprzeciw siebie, by walczyć przy użyciu szerokiej gamy ataków.

Aby wziąć udział w rywalizacji należy zarejestrować się na oficjalnej stronie Nocnego Grania, lub zapisać się osobiście, na miejscu, w dniu rozpoczęcia zawodów. Rejestracji internetowej można dokonać do godziny 19:00 dnia poprzedzającego konkretny przystanek Nocnego Grania.
Dla zwycięzców każdego przystanku oraz najlepszych w klasyfikacji generalnej przewidziane są nagrody od ROCCAT oraz Sony (m.in. kody do usługi PlayStation+, słuchawki ROCCAT Syva, Słuchawki ROCCAT Renga, pad do PlayStation).
Pierwsze zawody Red Bull Nocne Granie odbyły się na terenie Kempingu Chałupy 6, w minioną środę, 6 lipca. Podczas debiutu na Półwyspie Helskim uczestnicy rozgrywek mieli okazję spróbować swoich umiejętności w popularnej grze FIFA 16. Zwyciężył Maciej „Palma” Palmowski, kolejny był Jakub Alankiewicz, a trzeci Jan Sobczak.
Zapisy są możliwe poprzez formularz na stronie redbull.pl/nocnegranie lub w dniu imprezy na miejscu (o ile wcześniej nie zostanie osiągnięty limit uczestników).
Więcej informacji na: redbull.pl/nocnegranie
Facebook: https://www.facebook.com/events/277621169270603/
Wstęp: Redakcja Exclusivemag.pl, fot.Wojciech Wieclawski