Paczki subskrypcyjne dla najmłodszych

Biżuteria, kosmetyki, a nawet artykuły spożywcze – paczki subskrypcyjne, w których co miesiąc otrzymacie wyselekcjonowane przedmioty z danej kategorii robią furorę. Okazuje się, że nawet dla najmłodszych można zamówić taką przesyłkę. I nie chodzi tutaj o słynną fińską paczkę niezbędnik, którą otrzymują w tym kraju wszyscy młodzi rodzicie, o której głośno zrobiło się kiedy została ofiarowana brytyjskiej parze książęcej. Przyjrzeliśmy się bliżej polskiej przesyłce dla dzieciaków o intrygującej nazwie „Pudło nie nudno”. O szczegóły pytamy twórczynie tego projektu – Martę Krawczyńską i Agnieszkę Bogusławską.

Skąd pomysł na tego typu działalność?

Pomysł pudła dojrzewał w nas przez pewien czas – obserwowałyśmy aktywnie rynek i zachowania konsumentów, szukałyśmy inspiracji zagranicą. Temat był dla nas interesujący nie tylko z biznesowego punktu widzenia, ale i z racji własnych niezaspokojonych potrzeb. Analiza otoczenia jedynie potwierdzała nasze wnioski – rodzicom, często bardzo zabieganym, brakowało czasu i pomysłów, jak fajnie, aktywnie i twórczo spędzać czas z własnymi dziećmi. Często w takich zadaniach wyręczają ich przedszkola lub nianie, a gdy przychodzi moment na wspólną zabawę, okazuje się, że jest problem – z brakiem pomysłu lub z brakiem potrzebnych do jego realizacji materiałów. I tu pojawia się gotowe rozwiązanie w postaci pudła.

Co w Państwa oryginalnych pudełkach mogą znaleźć najmłodsi?

Każde pudło to kilkanaście aktywności dla dzieci, rozwijających ich umiejętności manualne, wiedzę i wyobraźnię. Aktywności skupiają się wokół wybranego tematu przewodniego – w tym momencie jest to m.in. Kosmos, Emocje, Witajcie Dinozaury, Smaki i smaczki lub Zaczarowany Świat. Każda aktywność jest osobno opisana i dołączono do niej od razu wszystkie materiały potrzebne do zabawy – od najprostszych, typu nożyczki czy klej, po bardzo atrakcyjne dla dzieci, jak jednorazowe aparaty fotograficzne, lornetki czy fartuszki kucharskie. Maluch otwiera pudło i widzi całą masę fajnych rzeczy, czuje, że przed nim wyśmienita zabawa. Frajdę mają też dorośli, bo jak się okazuje budowanie z dzieckiem rakiety kosmicznej czy tworzenie kolekcji rzeźb z gliny to dużo śmiechu i spełniania własnych artystycznych ambicji. Zadania angażują, budują relacje wśród domowników, uczą przez zabawę. To także dobre rozwiązanie, gdy dziecko oddajemy pod opiekę dziadków i chcemy, by fantastycznie się z sobą bawili.

Jak wygląda proces tworzenia Państwa tematycznych pudełek – skąd czerpią Państwo inspiracje?

Inspiracji mamy mnóstwo – od własnych dzieci, współpracujących z nami pedagogów, obserwacji trendów czy tego, co dzieje się sezonowo dookoła. Mamy długą listę tematów czekających na swój debiut, każdy z nich drobiazgowo analizujemy i dobieramy właściwe zabawy – zawsze w oparciu o trzy kategorie: tworzymy, odkrywamy i bawimy się.  Następnie zabawy, już uzupełnione o potrzebne materiały, są ‘testowane’ przez  naszych małych ekspertów i przez nas  pod kątem bezpieczeństwa czy wygody. Tak dopracowujemy finalne pudło.

Link do strony internetowej projektu: www.pudlonienudno.pl

Rozmawiała: Justyna Zajdel. Zdjęcia: Kama Photography