Nowa prędkość internetu już w Polsce

Prędkość wysyłania i odbierania danych w sieci internetowej to jedne z najważniejszych kryteriów wyboru usługi dostępu do sieci. W ofercie GigaKablówka w firmie Netia można uzyskać przepustowość łącza internetowego nawet do 300 Mb/s. Koszt usługi jest niewspółmiernie niski, zwłaszcza w porównaniu z ofertą głównych konkurentów firmy Netia,  Vectra i UPC.

Nowa predkosc internetu 01Tylko dla Warszawy i Krakowa

Zaoferowanie pakietów usług telewizji, internetu i telefonu, dostępnych pod wspólną nazwą GigaKablówka, było możliwe dzięki wykorzystaniu do tego celu infrastruktury sieci HFC, pozostałej po firmie Aster, którą Netia kupiła od UPC. Po jej zmodernizowaniu można było zaoferować klientom szybki internet i telewizję osobistą.

Przystosowanie sieci Aster do standardu Euro DOCSIS 3.0 stało się kluczem do oferowania transmisji danych z zawrotną prędkością do 300 Mb/s. To obecnie najszybsza usługa dostępu do internetu w Polsce.  UPC oferuje co najwyżej transfer rzędu 250 Mb/s, a Vectra – tylko 150 Mb/s. Obie usługi są też dużo droższe niż GigaKablówka.

Po przejęciu sieci Aster przez UPC, jej dawni klienci stali się automatycznie klientami tego operatora. Mogą jednak bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy konsekwencji w ciągu 6 miesięcy zrezygnować z umowy z UPC i skorzystać z oferty GigaKablówka w Netii. Gwarantuje to wydana przez dyrektora Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów decyzja.

3 w 1 w niskiej cenie

Usługa GigaKablówka dostępna jest w cenie od 39,90 zł miesięcznie. Opłata jest uiszczana w takiej samej wysokości przez cały okres trwania umowy, podpisywanej z klientem tylko na 12 miesięcy. W cenie jest telewizja kablowa i internet z prędkością do 20 Mb/s przy pobieraniu danych i 10 Mb/s przy ich wysyłaniu. Od Netii klient otrzymuje router WiFi bez dodatkowych opłat. Najwyższy pakiet z prędkością transmisji do 300 Mb/s i personalizowaną usługą telewizji kablowej, z kanałami w jakości HD kosztuje 69,90 zł miesięcznie. Można również zdecydować się na telefon stacjonarny z firmy Netia za zaledwie 5 zł miesięcznie.

Przy pakietach GigaKablówki z telewizją klient uzyskuje tradycyjną telewizję cyfrową wraz z dekoderem Netia Player. W ofercie operatora jest prawie 180 kanałów telewizyjnych, w tym blisko 60 w jakości HD – do wyboru dla klientów. Minimalna kwota abonamentu TV wynosi 35 zł, w co wliczany jest zestaw na start w cenie 15 zł. Pozostałą kwotę abonamentu klient może dowolnie rozdysponować, wybierając takie pakiety tematyczne, które najbardziej go interesują.

Tekst: autor zewnętrzny, fot. Jessie Jacobson CC BY-SA 2.0

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 komentarze “Nowa prędkość internetu już w Polsce”