Szukaj

Nowa mistrzyni i mistrz świata breakdance

Zakończyły się mistrzostwa świata w breakdance Red Bull BC One. W ścisłym finale, który odbył się na Hallenstadion w Zurychu, udział wzięło 16 B-Boys oraz 4 B-Girls. Po efektownych walkach 1 na 1 najlepszym tego wieczoru okazał się B-Boy Lil Zoo z Austrii. W kategorii kobiet wygrała Japonka Ami, która przejdzie do historii zawodów, jako pierwsza Mistrzyni, ponieważ w tym roku po raz pierwszy wprowadzono do rywalizacji oddzielną kategorię dla kobiet. VOD z zawodów z polskim komentarzem dostępne jest na: redbull.tv/pl/bcone.

15. edycja prestiżowych zawodów Red Bull BC One powróciła do miejsca, w którym wszystko się zaczęło – do Szwajcarii. Trzydniowe święto breakdance odbyło się w Zurychu, a jego punktem kulminacyjnym był wyczekiwany przez środowisko taneczne światowy finał Red Bull BC One. Tancerze z 11 krajów zmierzyli się ze sobą na specjalnie na tę okazję wybudowanej scenie przypominającej arenę. Ich najwyższej klasy umiejętności podziwiała czterotysięczna publiczność.
Jako pierwsza wyłoniona została Mistrzyni. Japonki Ayumi, Ami i Narumi oraz Francuzka San Andrea zmierzyły się ze sobą w walkach 1 na 1. W finałowej walce San Andrea spotkała się z Ami. Francuzka wykazała się wyjątkowym flow oraz umiejętnościami akrobatycznymi, ale to nie wystarczyło by pokonać rewelacyjną technikę Japonki. „Red Bull BC One to scena marzeń. To dla mnie coś wyjątkowego, móc stanąć teraz na tej scenie i reprezentowanie siebie i mój kraj, a jednocześnie dobrze się bawić. Jestem z tego naprawdę dumna.” – powiedziała Ami po ogłoszeniu wyników.

Ami z Japonii, Red Bull BC One World Final B-Girl Battle na Hallenstadion w Zurychu, fot. Romina Amato / Red Bull Content Pool

Ami z Japonii, Red Bull BC One World Final B-Girl Battle na Hallenstadion w Zurychu, fot. Romina Amato / Red Bull Content Pool

Tytuł Mistrza Świata zdobył zaś Lil Zoo z Austrii, który wytańczył go w pojedynku z Luigim z USA. Każdy z nich zaprezentował 3 pełne emocji taneczne sety. Sędziowie Tuff Kid (Szwajcaria), Taisuke (Japonia), Junior (Francja), Wicket (USA) i Benny (Niemcy) musieli tego wieczoru podjąć wiele trudnych decyzji. Ich zdaniem najlepszy okazał się Austriak, który tym samym sprawił sobie chyba najlepszy prezent, na obchodzone tego dnia urodziny. „Poświęciłem wszystko, żeby tu się znaleźć. Przeprowadziłem się do Austrii i przez 10 lat ciężko na to pracowałem. W końcu mi się udało!” – wyznał szczęśliwy zwycięzca.
Lil Zoo z Maroka, Red Bull BC One World Final na Hallenstadion w Zurychu, fot. Dean Treml, Red Bull Content Pool

Lil Zoo z Maroka, Red Bull BC One World Final na Hallenstadion w Zurychu, fot. Romina Amato, Red Bull Content Pool

Lil Zoo celebruje zwycięstwo, fot. Dean Treml, Red Bull Content Pool

Poza imponującymi bitwami breakdance’owymi publiczność podziwiała tego wieczoru elektryzujący i wyjątkowo kobiecy pokaz zespołu tanecznego Femme Fatale z USA. Wyjątkową niespodzianką był niezapowiedziany wcześniej koncert amerykańskiej grupy M.O.P. Raperzy poderwali całą publiczność zgromadzoną na stadionie.
Red Bull BC One World Final Line-up:
B-Girls: Ami (Japonia), Ayumi (Japonia), Narumi (Japonia), San Andrea (Francja)
B-Boys: Lil Zoo (Austria), Luigi (USA), Victor (USA), Dr. Hill (Szwajcaria), Uzee Rock (Ukraina), Lil Kev (Francja), Issei (Japonia), The Wolfer (Austria), Luka (Brazylia), Cri6 (Maroko), Nori (Japonia), Sunni (Wielka Brytania), Vero (Korea Południowa), Kid Colombia (Holandia), Leony (Brazylia) and Chey (Hiszpania)
VOD z Red Bull BC One World Final z polskim komentarzem: redbull.tv/pl/bcone