Czas na nowy rower – Jak wybrać odpowiedni model

Na zewnątrz coraz cieplej. Może to czas pomyśleć o rowerach? Sprawdź, który pasuje do Ciebie najlepiej.


Z nadejściem wiosny na rynek trafia wiele nowych propozycji, w tym rowery z trzech głównych kategorii – szosowe, górskie oraz lifestyle.
Szosa
Wśród modeli szosowych flagową serią BMC są rowery Teammachine. To m.in. topowe modele wyczynowe, na których startują kolarze BMC Racing Team, ale także rowery z ramami aluminiowymi, których ceny są bardziej przystępne. W segmencie endurance marka proponuje – wyróżniającą się m.in. wysokim poziomem integracji i nowoczesnymi technologiami – serię Roadmachine. Nowy katalog obejmuje też rowery torowe (Trackmachine), przełajowe (Crossmachine) oraz czasowe i triathlonowe (Timemachine). Łącznie w ofercie szosowej na rok 2018 marka BMC przygotowała 46 różnych propozycji. Ceny modeli szosowych wynoszą 4-52 tys. zł.
MTB
W kategorii MTB nowością są rowery Agonist, czyli modele cross country z pełnym zawieszeniem, które można wykorzystywać w wyścigach i podczas niezobowiązujących przejażdżek. W ofercie BMC znalazły się też znane już wyczynowe modele cross country (Teamelite i Fourstroke), rowery all mountain (Trailfox) oraz odświeżona seria „ścieżkowców” (Speedfox). Osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z kolarstwem górskim BMC proponuje natomiast rowery z serii Sportelite. W sumie oferta MTB marki obejmuje w 2018 r. 35 różnych pozycji. Ceny modeli górskich wynoszą 1,5-44 tys. zł.
Lifestyle
Nową kolekcję BMC uzupełnia 7 modeli lifestyle. Seria Alpenchallenge to miejskie rowery o sportowym charakterze, które można z powodzeniem wykorzystać zarówno do codziennej jazdy, jak i dłuższych podróży rowerowych. Ceny modeli lifestyle wynoszą 4-9 tys. zł.
Oferta specjalna 2017/2018