Modowe innowacje na targach Première Vision w Paryżu

Od projektantów, przez marki odzieżowe, kupców i agentów, aż po producentów tkanin - impreza jest kuźnią trendów oraz okazją to pokazania innowacji
fot. mat. pras. PR Newswire

Targi Première Vision (PV) odbywające się 12-13 lutego 2020 w Paryżu i gromadzą profesjonalistów branży odzieżowej

Dla chcącego coś dostępnego

Première Vision jest roboczym spotkaniem, bardziej imprezą branży odzieżowej niż eventem modowym. Można je porównać do Kongresu Fachowców podczas Targów Mody Poznań, czy Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile albo popularnego wśród polskich odwiedzających monachijskiego ISPO. Wstęp kosztuje zaledwie 42 euro, więc nawet początkujący projektant może – przy odrobinie chęci – wziąć udział w tej imprezie. Za niewiele więcej można też zapisać się na specjalistyczne seminaria, czy kupić wzornik kolorów na sezon wiosna-lato 2021.

Tkanka innowacji

W branży odzieżowej innowacje, oprócz samych projektów i kolorystyki, dotyczą włókien oraz cyklu produkcji. Przykładem może być, zaplanowana właśnie na tegoroczne Première Vision, premiera przędzy Naia z celulozy. Oprócz tego, że jest produkowana z ekologicznych plantacji drzew, oferuje konkretne korzyści dla użytkownika – tkaniny z niej wykonane są wyjątkowo miękkie, szybko schną oraz nie mechacą się. Producent – firma Eastman – deklaruje, że sam proces produkcji odbywa się w formie zamkniętego cyklu, a barwniki nie trafiają do środowiska. Tkaniny z włókna celulozy są też bio-degradowalne, więc można je kompostować. Odpowiedzialność środowiskowa staje się więc już rzeczywistością branży mody, a nie hasłem marketingowym.

fot. mat. pras. PR Newswire