Szukaj

Relacja z pokazu mody Hi!Fashion

Surowa bawełna i awangardowe sylwetki na pokazie Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU
Hi!Fashion 2024, fot. Magazyn Exclusive

16 marca w krakowskim Klubie Studio odbył się wyjątkowy pokaz mody Hi!Fashion, który przyciągnął miłośników mody i sztuki. Młodzi projektanci ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentowali swoje niezwykłe kreacje, w których dominował motyw konstruktywizmu oraz wykorzystanie surowej bawełny

Pokaz rozpoczął się o godz. 19:00 i od samego początku zachwycił publiczność. Projektanci pierwszego roku SAPU pokazali, jak wiele można osiągnąć dzięki prostym, naturalnym materiałom. Surowa bawełna, z której wykonane były kreacje, została przekształcona w nowoczesne, awangardowe stroje. Projekty II roku SAPU były pełne geometrycznych form, czystych linii i minimalistycznych detali, które nawiązywały do estetyki konstruktywizmu – ruchu artystycznego, który podkreślał funkcjonalność i prostotę.

Każda z prezentowanych sylwetek była unikalna, odzwierciedlając indywidualne podejście projektantów do tematu. Jedni stawiali na asymetryczne cięcia i niekonwencjonalne formy, inni zaś na elegancką prostotę i harmonię. Na wybiegu można było zobaczyć zarówno odważne, ekstrawaganckie kreacje, jak i bardziej stonowane, klasyczne projekty.

Szczególne wyróżnienia otrzymały dwie projektantki – Olga Makarowska i Laura Grabowska. Ich kreacje zachwyciły nie tylko publiczność, ale również wymagających wykładowców SAPU.

W trakcie pokazu na scenie zobaczyliśmy również występy taneczne artystek związanych ze Szkołą Choreografii – Julii Chmiela – Sawickiej, Ustyny Ilnytskiej, Natalii Czopik, Alicji Woźniczki oraz Kornelii Truchanowicz.

Hi!Fashion Show w Klubie Studio po raz kolejny udowodnił, że młodzi polscy projektanci mają wiele do zaoferowania i potrafią inspirować się zarówno historią sztuki, jak i nowoczesnymi trendami w modzie. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia!

Źródło: SAPU