Makijaż podkreśli naturalne piękno

Piękno tkwi w każdej kobiecie, a makijaż ma za zadanie wyeksponować naturalny urok. Ogromne znaczenie ma wybór kosmetyków w kolorach odpowiadających typowi urody.

Makijaz podkresli naturalne piekno

Można wyróżnić cztery typy urody, które odpowiadają poszczególnym porom roku. Każdy z nich prezentuje się dobrze w towarzystwie innych barw. Zastosowanie się do poniższych wskazówek pozwoli na podkreślenie naturalnego piękna w prosty sposób. Typy urody wiosenny i jesienny są ciepłe, natomiast pozostałe dwa określa się mianem chłodnych.

Wiosenny typ urody

Charakterystyczne cechy przypisywane wiosennemu typowi urody to włosy w kolorze blond, jasna i delikatna cera oraz niebieskie bądź zielone oczy.Do makijażu warto wykorzystać szminki w kolorze oranżu lub beżu oraz cienie do powiek w odcieniach brązu, błękitu, beżu, zieleni lub pomarańczu. Podkład powinien być utrzymany w odcieniu lekko brzoskwiniowym bądź w tonacji kości słoniowej. Dopełnieniem makijażu jest brzoskwiniowy róż modelujący owal twarzy.

Letni typ urody

Typ letni charakteryzuje się jasną i delikatną cerą skłonną do rumieńców, szarym, zielonym lub piwnym kolorem oczu oraz brązowymi włosami. Kobiety reprezentujące ten rodzaj urody najlepiej wyglądają w pastelowych odcieniach takich barw jak chociażby wanilia, róż i błękit, a także w kolorach granatowym, szarym i w morskiej zieleni.

Do wykonania makijażu oczu warto wykorzystać cienie utrzymane w chłodnej tonacji kolorystycznej, natomiast do pomalowania ust najlepiej zastosować szminki w odcieniu różowym lub czerwonym. Kości policzkowe powinny zostać uwydatnione za pomocą jasnego różu.

Jesienny typ urody

Cechy charakteryzujące jesienny typ urody to rude włosy, jasna cera oraz oczy w kolorze piwnym lub zielonym. Złocista skóra jest niekiedy pokryta piegami. Naturalne piękno zostanie podkreślone poprzez zastosowanie kosmetyków w kolorach brązu, zieleni i czerni. Makijaż nie musi być stonowany, ponieważ jesienny typ urody prezentuje się dobrze w różnych barwach, także intensywnych. Piękno oczu można wyeksponować dzięki zastosowaniu złotej kredki oraz cieni do powiek w takich barwach jak wanilia, złoto lub zieleń i brąz. Warto uwydatnić kości policzkowe za pomocą różu w jasnym, łososiowym odcieniu.

Zimowy typ urody

Dla ostatniego z zaprezentowanych typów urody charakterystyczne są brązowe oczy, czarne lub ciemnobrązowe włosy oraz cera w jasnym bądź oliwkowym odcieniu. Aby podkreślić naturalne piękno, warto zastosować kontrastowe zestawienia barw. Najlepiej sprawdzą się odcienie fioletu, czerwieni, czerni i szarości. Warto wykonać makijaż oka za pomocą brązowej lub czarnej kredki oraz cieni do powiek w kolorze jasnej zieleni, błękitu lub granatu. Kontur ust powinien być podkreślony. Dla zimowego typu urody poleca się pomadki w intensywnych barwach, np. szminki marki L’Oreal w kolorze czerwieni i różu.

 fot. Francesco spaceodissey CC BY 2.0