Szukaj

Perfekcyjny makijaż w 10 min? To możliwe!

Jak podkreślić swoją urodę, nie mamy zbyt wiele czasu
fot. materiały prasowe

Wiele osób uważa, że stworzenie efektownego make-upu, podkreślającego atuty urody, wymaga precyzji i dużych nakładów pracy. Jednak istnieją takie typy makijaży, które można zrobić w kilkanaście minut, dysponując odpowiednimi kosmetykami. Warto wiedzieć, w jaki sposób podkreślić swoją urodę, nie mamy zbyt wiele czasu.

No make-up

Naturalny makijaż pozwala uzyskać promienną i gładką cerę. Jego zasadniczym celem jest ukrycie ewentualnych mankamentów urody. Chcąc stworzyć makijaż no make-up, należy wyrównać odcień swojej skóry. Fluid pozwoli na zatuszowanie przebarwień, wyprysków i blizn, występujących na cerze. Warto jednak pamiętać, by zaaplikowana warstwa preparatu nie była zbyt gruba. Nie należy również tuszować piegów. Stanowią one, bowiem wyróżnik urody konkretnej osoby. Aplikację fluidu można wykonać za pomocą palców lub delikatnej gąbeczki. Pod oczy i na powieki należy nanieść korektor i rozświetlacz. Podkład warto natomiast utrwalić za pomocą sypkiego pudru. Osoby, mające tłustą cerę, powinny zdecydować się na użycie kosmetyku matującego. Chcąc podkreślić wyrazistość brwi, warto zastosować delikatny cień. Kolor preparatu powinien komponować się z barwą cery i innymi użytymi preparatami. Charakter spojrzenia można podkreślić za pomocą cienia do powiek oraz pigmentu nude. W przypadku rzęs warto natomiast wykorzystać maskarę. Linię ust można podkreślić błyszczykiem lub pomadką.

Makijaż biznesowy

Szybki make-up bardzo często wykonywany jest przed rozpoczęciem pracy w biurze. Makijaż biznesowy bazuje na preparatach o stonowanej barwie. Chcąc uzyskać optymalny efekt, warto pamiętać o precyzyjnym oczyszczeniu swojej cery. W trakcie aplikacji toniku można również wykonać delikatny masaż twarzy. Kolejny etap stanowi pokrycie powiek matowym cieniem. W wewnętrzne kąciku oczu należy natomiast zaaplikować korektor. Dzięki niemu skóra stanie się odpowiednio rozświetlona. Korektor pozwoli również nadać spojrzeniu unikatowy blask. W przypadku makijażu biznesowego nie należy przesadzać z ilością tuszu do rzęs. Na policzki warto natomiast nanieść delikatny róż. Usta można podkreślić pomadką lub błyszczykiem w zależności od indywidualnych preferencji.

Efektowny makijaż można wykonać w kilkanaście minut. Należy jednak pamiętać o stosowaniu odpowiedniej ilości kosmetyków i zachowaniu stonowanej kompozycji barw. Warto również wykorzystywać kosmetyki, zapewniające trwałość make-upu. Dostępne są one na stronie Eveline.pl.