Największy festiwal kultury i popkultury japońskiej

Już ponad 100 lat temu, bo od czasów Feliksa ‚Mangghi’ Jasieńskiego zaczęło się w Polsce szerokie zainteresowanie kulturą Japonii. Uważamy, że warto kontynuować ten trend, dlatego z dumą polecamy Magnificon Expo 2015 – największy w kraju festiwal dla miłośników kultury i popkultury japońskiej, a także mangi, anime oraz cosplayu. W tym roku po raz pierwszy trzydniowy. Zabawę zaczynamy 29 Maja o godzinie 17, a kończymy 31 Maja o 15. Miejscem wydarzenia będzie Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków.

magnificon 2015 950x200 big 2

W tym roku przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji. Szczęśliwi będą fani cosplayu, gdyż dla nich odbędą się krajowe eliminacje do konkursu Euro Cosplay w Londynie oraz eliminacje do konkursu Cosplay World Masters z finałami w Porto. W ubiegłym roku w obu tych konkursach zwyciężyli reprezentanci Polski. Chcesz zobaczyć co tak niesamowitego jest w postaciach z gier, anime, za które przebierają się uczestnicy konkursów? Odwiedź Magnificon, a przekonasz się. Liczne sukcesy reprezentantów naszego kraju mogą spowodować, że niedługo Polska będzie znana właśnie z najlepszego na świecie cosplayu!

Oczywiście, czym byłby festiwal kultury japońskiej, gdyby nie pojawili się na nim przedstawiciele kraju kwitnącej wiśni. Pod koniec maja na wydarzeniu będziemy gościł dwóch artystów. Pierwszym z nich jest Mika Kobayashi, znana z utworów do takich serii jak: Shingeki no Kyojin, Ao no Exorcist, Guilty Crown, Kill la Kill, Mobile Suit Gundam Unicorn, Nanatsu no Taizai, Aldnoah.Zero, Sengoku Basara Two czy Final Fantasy. Drugim japońskim artystą, którego zobaczycie podczas Magnificonu EXPO 2015 będzie Tezya. Jest on japońskim wokalistą, kompozytorem, modelem i projektantem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął jeszcze w liceum, jako wokalista power metalowego zespołu Pinocchio, w skład którego wchodził także Sugizo, znany później jako gitarzysta Luna Sea, X Japan oraz Juno Reactor. Ich współpraca trwa po dziś dzień – Tezya często użycza swojego głosu w projektach Sugizo, zaś Sugizo nagrał solówkę do jednego z utworów na debiutanckiej solowej płycie Tezyi, Life My Babylon (wydanej w 2010 roku). Przed rozpoczęciem solowej kariery był wokalistą m. in. w zespołach Grace ModE, FiX, ATOMIC ZaZa i MeGAROPA. Współpracował także z Dizzy Reedem (klawiszowcem Guns’n’Roses), japońskim wirtuozem gitary Fumihiko Kitsutaką oraz Asakim z New Age of Punk. W muzyce Tezyi słychać wpływy brytyjskiego glam rocka z lat 80tych.

Więcej informacji na stronie wydarzenia i facebooku. Rejestracja tutaj.