Szukaj

Lot w tunelu aerodynamicznym – jak to działa

Voucher na lot w tunelu aerodynamicznym – jak to działa i co trzeba wiedzieć przed zakupem
Fot. Pixabay, Pexels.com

Lot w tunelu aerodynamicznym to forma ekstremalnej przygody w kontrolowanych warunkach. Uczestnik wejdzie do pomieszczenia, w którym działać będą na niego silne podmuchy utrzymujące jego ciało w powietrzu. Rozrywka taka z pewnością wielu osobom przypadnie do gustu, lecz przed uczestnictwem w podobnym wydarzeniu warto dowiedzieć się, czego należy się spodziewać

Na czym polega lot w tunelu aerodynamicznym?

Opisywana przygoda opiera się na wywołaniu stanu swobodnego spadania. Uczestnik znajdujący się w przestrzeni przypominającej stojącą tubę. Wówczas uruchomiony zostanie sprzęt wywołujący silne podmuchy wiatru. Strumień powietrza będzie miał moc pozwalającą na uniesienie ludzkiego ciała znad podłoża. Osoba biorąca udział w zabawie będzie więc dryfowała w powietrzu. Nad przebiegiem i realizacją czuwać będą pracownicy placówki.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem vouchera?

Przed złożeniem zamówienia koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy skupić się na istocie rozrywki, jaką jest lot w tunelu aerodynamicznym. Wentylator podłączony do pomieszczenia, w którym przebywać będzie uczestnik, ma możliwość wygenerowania podmuchów o prędkości dochodzącej nawet do 300 km/h. Przy takiej sile ciało człowieka ma szansę wzbić się na wysokość 11 metrów. W tym miejscu osoby zainteresowane atrakcją powinny przeanalizować, czy nie przeraża ich odległość, na jaką mogą oderwać się od podłoża. Przy okazji nie wolno zapominać, że moc wiatru będzie dostosowywana do osób biorących udział w rozrywce. Instruktorzy na każdym kroku będą dokładać starań, by uczestnik czuł się bezpiecznie.

Nie mniej ważne jest to, z jakim sprzętem przyjdzie nam obcować podczas szybowania. Przed wystartowaniem otrzymamy specjalistyczny kombinezon, kask oraz gogle. Warto przy tym rozważyć wybór swobodnego ubioru, który w połączeniu z profesjonalnym strojem nie będzie krępował naszych ruchów.

Jeśli chodzi o sam voucher, to przy jego zakupie trzeba wskazać pożądaną przez nas lokalizację, oznaczając jedną spośród podanych na liście. Na późniejszym etapie, po otrzymaniu kuponu, pozostaje nam ustalić preferowaną datę udziału w wydarzeniu oraz zarezerwować wybrany termin u organizatora. Ważne jest, by nie pomijać tego kroku, ponieważ przybycie na miejsce bez wcześniejszej zapowiedzi może skutkować brakiem wolnych instruktorów oraz luk w terminarzu.

Jak przebiega wizyta w ośrodku?

W dniu realizacji vouchera należy stawić się na miejscu w godzinach pracy ośrodka oraz potwierdzić swoje przybycie, okazując kupon. W pierwszej kolejności przejdziemy krótkie szkolenie. Będzie to wykład teoretyczny, który wprowadzi nas w tajniki szybowania w aerotunelu oraz zaznajomi nas z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w tej konkretnej placówce. Całość potrwa około 15 minut. Będzie to też czas na zadawanie dodatkowych pytań oraz wyjaśnianie wątpliwości. Pomocy w tym zakresie udzieli obsługa punktu.

Każda osoba wchodząca do tunelu otrzyma wspomnianą odzież ochronną. Elementy stroju zostaną dobrane pod względem rozmiaru uczestnika, tak by czuł się on swobodnie i mógł bez przeszkód poruszać kończynami podczas ekscytującej walki z grawitacją na wysokości. Certyfikowany sprzęt poddawany jest regularnym przeglądom, dlatego nie należy obawiać się żadnych zaskoczeń czy problemów natury technicznej.

Kiedy uczestnik się ubierze, zostanie wprowadzony do aerotunelu. Wtedy właśnie uruchomi się wentylator, który wywoła wiatr zdolny do uniesienia ciała człowieka. Ruchy oraz prędkość podmuchów na bieżąco korygować będzie przydzielony do tego zadania instruktor. On również wejdzie do tuby, by pomóc odnaleźć się początkującemu lotnikowi w nowej, niezwykłej rzeczywistości. Będzie on także monitorował samopoczucie osoby biorącej udział w zabawie, by mieć pewność, że czuje się on w pełni komfortowo.

Po odbytym locie pozostaje nam zdjąć ochronny strój i cieszyć się miłymi wspomnieniami. W przypadku gdy z atrakcji korzysta więcej niż jedna osoba, będą one korzystać z tuby osobno, jedno po drugim.