Szukaj

Jak prawidłowo rozjaśnić włosy w domu?

Praktyczny poradnik rozjaśniania włosów w domu
fot. Adobestock

Umiejętnie wykonane rozjaśnianie włosów jest całkowicie bezpieczne i pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów. Wybierając ten zabieg, możesz otrzymać kolor o kilka tonów jaśniejszy lub delikatne refleksy i pasemka, które wyglądają bardzo zmysłowo. Wiele kobiet rozjaśnia włosy w domu, używając do tego celu dedykowanych kosmetyków. Sprawdź, jak przygotować włosy do rozjaśniania

Rozjaśnianie włosów w domu — co będzie Ci potrzebne?

Rozjaśnianie włosów to zabieg, który mocno oddziałuje na strukturę włosa, ponieważ powoduje odchylenie łusek od kory. Dlatego nie powinnaś wykonywać go zbyt często. Przed każdym nałożeniem rozjaśniacza musisz dokładnie sprawdzić stan włosów. Jeśli będą bardzo zniszczone, zrezygnuj z rozjaśniania i zadbaj o ich kondycję. Zabieg rozjaśniania włosów warto przeprowadzić na włosach naturalnych lub odpowiednio wzmocnionych i odżywionych. Jak rozjaśnić włosy blond? Niezależnie od tego, jaki jest Twój wyjściowy kolor, przygotuj sobie następujące produkty i akcesoria:

  • rękawiczki ochronne,
  • dobrej jakości rozjaśniacz do włosów,
  • szklaną lub plastikową miskę,
  • pędzelek,
  • wazelinę lub krem,
  • oczyszczający szampon,
  • pelerynę lub ręcznik.

Powyższe akcesoria ułatwią Ci nakładanie produktu i pomogą ochronić skórę oraz ubranie przed działaniem farby. Podczas rozjaśniania powinnaś ściśle stosować się do zaleceń producenta. Produktu nie należy trzymać na włosach dłużej, niż zostało to wskazane w ulotce. Niezwykle istotne jest także, aby chronić oczy i nos przed drażniącym działaniem preparatu.

Jak przygotować włosy do rozjaśniania?

Jeśli chcesz bezpiecznie rozjaśnić włosy w domowych warunkach, musisz je do tego właściwie przygotować. Bezpośrednio przed koloryzacją nie myj włosów, ponieważ mycie może spowodować usunięcie ich naturalnej bariery ochronnej. Zanim nałożysz produkt, dokładnie rozczesz wszystkie pasma i podziel je na kilka mniejszych partii. Do tego celu możesz użyć spinek, wsuwek lub klamry do włosów. Rozjaśnianie warto wykonywać przed dużym lustrem oraz przy dobrym oświetleniu. Sama czynność może Ci zająć sporo czasu, dlatego znajdź wygodne krzesło i zabezpiecz je przed kontaktem z farbą. Dodatkowo to ważne, aby wszystkie niezbędne akcesoria mieć pod ręką. Wówczas szybciej wykonasz zabieg i nie będziesz musiała marnować czasu na poszukiwania potrzebnych Ci przedmiotów.

Rozjaśnianie włosów w domu — podstawowe zasady

Podstawą udanej koloryzacji będzie dokładne wymieszanie wszystkich składników. Nakładanie produktu rozpocznij od pasm znajdujących się z tyłu głowy. Następnie powoli przesuwaj się do przodu, aż wszystkie kosmyki zostaną dokładnie pokryte rozjaśniaczem. Po aplikacji odczekaj tyle minut, ile wskazuje producent. Gdy czas minie, dokładnie umyj włosy szamponem i nałóż na nie odżywkę dołączoną do zestawu z rozjaśniaczem. Jeśli chcesz uzyskać chłodny odcień, to bezpośrednio po koloryzacji użyj tonera do włosów.

Prawidłowe przeprowadzona koloryzacja zapewni Ci olśniewający i długotrwały efekt. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć kosztownej wizyty w salonie fryzjerskim. Mając do dyspozycji dobrej jakości produkt, z łatwością uzyskasz wymarzony kolor, a po zabiegu Twoje włosy będą doskonale odżywione i pełne naturalnego blasku.