Szukaj

London Fashion Week dzieje się także poza wybiegiem

Impreza tyleż ekskluzywna, co angażująca dla mieszkańców miasta. Trochę jak zaangażowana w nią monarchia - niedostępna, ale dbająca o zainteresowanie poddanych

W Walentynki – tuż po zakończeniu Tygodnia Mody w Nowym Jorku – wystartował Londyński Fashion Week, pokazujący kolekcje na jesień i zimę 2020 r. Edycja z kolekcjami wiosna i lato 2021 r. już w połowie września.

Między Nowym Jorkiem, Mediolanem i Paryżem

Tegoroczny maraton tygodni mody, w czterech najważniejszych dla branży miastach, rozpoczął się styczniowym Paris Haute Couture Week. Następnie odbył się wspomniany New York Fashion Week. Obecnie trwa impreza w Londynie, by zaraz potem przenieść się do Mediolanu. Na koniec lutego branża ponownie zawita do Paryża, tym razem na Paris Fashion Week.

Biżuteria wg. Dantego

Londyński Tydzień Mody jest znany z tego, że skupia się na promowaniu młodych talentów. Projektantów docenia sama Królowa Elżbieta II. Dzień przed rozpoczęciem imprezy jej wysokość uhonorowała nagrodą ‘Award for British Design’ projektantkę biżuterii Rosh Mahtani, która w 2014 r. założyła autorską markę Alighieri i odniosła spektakularny sukces. Urodzona w Londynie, a wychowana w Zambii Rosh, była absolwentką studiów z dziedziny literatury, szczególnie zafascynowaną dziełami Dantego. Odkryła swój talent do tworzenia biżuterii przypadkowo, podczas jednodniowych warsztatów rzeźbiarskich, kiedy wpadła na pomysł stworzenia biżuterii inspirowanej literaturą. Wybór nazwy firmy nie jest więc przypadkowy.

Miasto żyje modą

Londyński Tydzień Mody jest też bardzo widoczny w samym mieście, gdyż odbywa się w wielu lokalizacjach. Towarzyszy mu ponad 300 wydarzeń, w które zaangażowane są liczne lokalne marki i punkty handlowe. Moda dosłownie wychodzi na ulice – ludzi ubranych jak prosto z wybiegu można spotkać zwłaszcza pod słynnym adresem The Store X przy Strand 180, gdzie jest centrum imprezy, czyli tuż obok siedziby British Fashion Council – organizacji, która organizuje London Fashion Week. Oto kadry uchwycone właśnie nieopodal The Store X podczas edycji jesiennej dwa lata temu, przez fotografa Garry Knight’a.