Letni niezbędnik – odżywka do włosów

Lato zbliża się wielkimi krokami. Powoli planujemy gdzie i jak będziemy spędzać urlop. Niestety nieodzowne elementy letniego wypoczynku – słońce, piasek i morska woda – nie wpływają korzystnie na nasze włosy. Warto w tym okresie zwrócić szczególną uwagę na ich pielęgnację,  by wakacyjna beztroska i specyficzna, letnia aura nie zostały okupione koszmarną fryzurą.

goMainstream

O tym nie zapomnij

W codziennej pielęgnacji włosów absolutnie nie może zabraknąć odżywki do włosów. Dba ona o prawidłowy poziom ich nawilżenia, odżywia, wygładza i wzmacnia. Szczególnie istotne jest jej stosowanie właśnie w okresie letnim, kiedy nasza aktywność wraz z intensywnym działaniem promieni słonecznych w znacznym stopniu osłabia strukturę włosów, czyniąc je bardziej podatnymi na uszkodzenia.

Głęboka regeneracja

Nawet jeśli nasze włosy wydają się mocne, warto w okresie letnim postawić na odżywkę do włosów przeznaczoną do tych słabych i zniszczonych. Dlaczego? Takie kosmetyki są niezwykle bogate w składniki nawilżające i odbudowujące strukturę włosa, a dodatkowo pomagają w łagodnym rozczesywaniu włosów, dzięki czemu unikniemy uszkodzeń mechanicznych. Takie oczekiwania znakomicie spełni odżywka do włosów L’Oreal Elseve Rginine Resist X3 o bogatej zawartości argininy i protein. Stosując kosmetyk tego typu, zagwarantujemy naszym włosom znakomitą kondycję także u schyłku lata.

Chrońmy włosy

Prócz właściwego nawilżenia włosów, co w sposób naturalny wzmacnia je i czyni bardziej odpornymi, w okresie zwiększonej aktywności słońca godne polecenia są kosmetyki do pielęgnacji włosów posiadające filtr przeciw szkodliwemu promieniowaniu UV. Dzięki temu włosy będą chronione przed wysuszeniem, co (jak już wiemy) prowadzi do zwiększonej podatności na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Różne rodzaje

Form aplikacji odżywki do włosów jest wiele. Do dyspozycji, nawet w ramach jednej linii kosmetycznej, mamy nie tylko klasyczny balsam do spłukiwania, ale również spray. Dzięki temu kosmetyk pielęgnujący i chroniący włosy możemy mieć przy sobie i stosować zawsze, gdy będzie potrzebny, co jest szczególnie przydatne w trakcie wypoczynku nad wodą – preparat aplikujemy po każdej kąpieli, co pomoże uchronić włosy przez szkodliwym działaniem słońca na wilgotne włosy.

Tekst: autor zewnętrzny, fot. goMainstream CC