Kobiety kochają nowe technologie!

Jakiś czas temu poruszaliśmy w naszym Magazynie zagadnienie kobiecych inicjatyw zapoczątkowanych przez pasjonatki informatyki i technicznych zagadnień. Tematyka ta zainspirowała nas na tyle, że postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej działalności dziewczyn z Geek Girls Carrots.

Celem Geek Girls Carrots jest stworzenie przestrzeni, w której miłośniczki IT, bez względu na wiek, wykształcenie czy dotychczasowe doświadczenie zawodowe, będą mogły spotkać się, wymienić wiedzą, doświadczeniami, pomysłami, a przede wszystkim miło i twórczo spędzić czas.  Geek Girls Carrots chcą promować wzorzec kobiety przedsiębiorczej i aktywnej, która świetnie odnajduje się na rynku IT. Chcą wyróżniać kobiety, które mają na swoim koncie sukcesy w tej branży, tak, aby zainspirowały one inne kobiety do działania.

Założycielką Geek Girls Carrots jest Kamila Sidor, która zorganizowała pierwsze spotkanie przeszło rok temu w Warszawie. W październiku tego roku Marchewki świętowały swoje pierwsze urodziny. Obecnie spotkania odbywają się w ośmiu miastach Polski, do których dołączają kolejne. Regularnie Geek Girls Carrots spotykają się w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie i Białymstoku, a od listopada w Trójmieście, Krakowie, Poznaniu oraz na Śląsku.

W listopadzie Marchewki spotkać będzie można w Krakowie – 9 listopada o godzinie 19.00 w centrum cooworkingu KOMPANY, znajdującym się przy ulicy Berka Joselewicza 21 odbędzie się impreza, której tematem przewodnim będzie „Personal branding oraz wizerunek kobiet w IT”.

Prelegentkami będą:

Kamila Sidor założycielka Geek Girls Carrots. Organizowała pierwszy Startup Weekend w Polsce i zarządzała akceleratorem startupów technologicznych GammaRebels. Kamila ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie (Zarządzanie i Marketing, 2009). Obecnie jest głównym inwestorem w startupie Motivapps.

Agata MazurAgata jest programistką. Od kilku lat wspólnie z  przyjaciółmi prowadzi firmę Applicake, która zajmuje się tworzeniem aplikacji w Ruby on Rails. Organizuje imprezy TEDxKraków oraz warsztaty Amusing Workshop, czyli spotkania i pokazy inspirujące nowe działania i rozwój.

Katarzyna Budzyńska Kasia jest specjalistką HR w firmie J-LABS Software Specialist. Ukończyła studia z zakresu socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Jagiellońskim. Opowie kilka słów na temat Personal Brandingu oraz wizerunku kobiet w branży IT.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem.

A czy Wy mieliście już okazję brać udział w spotkaniu organizowanym przez Marchewki? Jeżeli tak, podzielcie się wrażeniami!

Foto: Magdalena Chudkiewicz, studio Grandessa
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *