Szukaj

Kiteboarding dyscypliną olimpijską!

Kiteboarding został włączony do programu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024! Tym samym kończy się wieloletnia dyskusja środowisk żeglarskich o podział medali między klasami żeglarskimi na Igrzyskach, a nam pozostaje cieszyć się z osiągniętego porozumienia.


Polski Związek Kiteboradingu, który od lat kształtuje i istotnie wpływa na rozwój dyscypliny w Polsce, dołoży wszelkich starań, aby polscy zawodnicy byli dobrze przygotowani do tych Igrzysk. Wierzymy, że dostarczą nam wiele pozytywnych emocji i powalczą o najwyższe stopnie podium! Już w tej chwili możemy się pochwalić sukcesami naszych zawodników, którzy są w ścisłej światowej czołówce. Ostatnio Maks Żakowski zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w Foilboardingu, a Karolina Winkowska jest trzykrotną Mistrzynią Świata we Freestyle’u. Na pewno dobrą okazją do treningów będzie ogólnopolski cyklu zawodów o puchar i Mistrzostwa Polski, organizowany nieprzerwanie od 13 lat.

  • Sezon 2018 otwierają zawody Pucharu Polski pod nazwą ION Kite Challenge, organizowane w dniach 31 maja – 2 czerwca, na kempingu Chałupy III.
  • Kolejna edycja, Aztorin Kite Challenge, odbędzie się w dniach 23 – 25 czerwca, w Krynicy Morskiej.
  • O Mistrzostwo Polski zawodnicy powalczą w dniach 12-15 sierpnia w Pucku.