Szukaj

Pierwszy polski pociąg pasażerski o napędzie hybrydowym

Hybryda NEWAGu dopuszczona do eksploatacji

IMPULS 2 typu 36WEh jest pierwszym polskim pasażerskim pojazdem szynowym, który oprócz silników elektrycznych posiada też silniki spalinowe, co pozwala na przejazd po odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. Zastosowanie innowacyjnej technologii i połączenie jej w Impulsie sprawia, że funkcjonalność i zakres zastosowania pojazdu przez przewoźników diametralnie wzrasta

Wyprodukowany przez NEWAG S.A., bimodalny zespół trakcyjny typu 36WEh, otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji.

W Szczecinie 16 lipca 2020 r. nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego a NEWAG S.A. na dostawę pojazdów hybrydowych. Tym samym woj. zachodniopomorskie, jako pierwsze w Polsce, będzie posiadało w swej flocie pojazdy tego typu.

Ww. umowa gwarantuje dostawę dwóch pojazdów Impuls 2 typu 36WEh z napędem hybrydowym oraz możliwość zamówienia w ramach prawa opcji, kolejnych dziesięciu sztuk. Pierwsze dwa pojazdy znajdują się już na etapie produkcyjnym a dostawa ich nastąpi jeszcze w tym roku.

źródło: NEWAG