Elegancki facet na plaży i pływalni

Jak powinien prezentować się elegancki facet? – myślą faceci świadomi swego wyglądu i panie zatroskane o wygląd swoich facetów. Elegancja i styl to wyglądanie dobrze, nie tylko na oficjalnych okazjach, ale też w sytuacjach, kiedy nikt od nas tego nie wymaga. Taką sytuacją jest pójście, by popływać – czy to na plażę czy na basen. Zamiast zakładać, że i tak nikt nas nie widzi i należy nam się trochę luzu lepiej zainwestować w kilka dodatków, które sprawią, że do wysportowanej sylwetki dodamy dobry styl.

kapielowki 01
Kąpielówki stosowne do okazji
Jeśli wybierasz się na plażę pospacerować lub uprawiać sporty wodne dobrym rozwiązaniem są luźne spodenki. Ale jeśli faktycznie zamierzasz pływać – czy to pod gołym niebem czy na pływalni – odpowiednie będą dopasowane kąpielówki z elastycznego materiału. Po pierwsze są bardziej opływowe, a po drugie nie zsuwają się i nie zahaczają. Nie bez znaczenia jest też regulamin niektórych pływalni wymagający dopasowanych strojów. Jeśli masz idealną sylwetkę możesz wybrać slipy pokazujące całe uda. Jeśli wolisz bardziej zakrywający strój lepsze będą kąpielówki typu bokserki. Kolor niekoniecznie musi być czarny. Granatowe lub grafitowe kąpielówki z dyskretnymi aplikacjami innego koloru to najbardziej elegancka propozycja – stonowana, ale wyrazista.
Sportowa torba
Myślisz, że tylko kiepskie klapki mogą narobić wstydu na pływalni lub siłowni? Dużo gorsza jest plastikowa reklamówka, do której chowa się rzeczy. Zamiast tego porządny plecak lub sportowa torba będą praktyczniejsze, a przy okazji nie będą sugerować, że o sprawność fizyczną dbamy tylko przypadkowo. Dodatkowo niektóre torby sportowe mają specjalne przegródki na mokrą odzież, co jest szczególnie użyteczne, kiedy wychodzi się z pływalni.
Strój po treningu
Zwróć uwagę co wkładają na siebie zawodnicy różnych dyscyplin po zakończeniu treningu lub rozgrywki. Nie codzienne ciuchy, ale luźne, naturalne tkaniny – dresy lub specjalne tuniki. Warto więc, żeby rozgrzane po treningu ciało okryć luźną, sportową odzieżą, która pomoże dojść do siebie po wzmożonym wysiłku. Dodatkowa korzyść to mniejsze zużycie zwykłej odzieży, w którą nie wbijamy się tuż po ćwiczeniach.
Tekst: Redkacja Exclusivemag.pl, Fot. MandoBarista, CC BY-SA 2.0