Szukaj

Casio otwiera wirtualny sklep G-SHOCK w metaversie

Jako pierwszy oferuje możliwość personalizacji zegarków na platformie VRChat
fot. PR newswire, G-SHOCK STORE w metaverse

Spółka Casio Computer ogłosiła dzisiaj uruchomienie wirtualnego sklepu opartego na metaversie na potrzeby marki odpornych na wstrząsy zegarków G-SHOCK. Otwarcie nowego sklepu zaplanowano na 6 października 2023 r. na platformie wirtualnego świata VRChat, pozwalając odwiedzającym na cieszenie się z doświadczeń płynących z personalizacji i wiele więcej

W ostatnich latach tworzenie awatarów (wirtualnych postaci) zyskuje na popularności wśród młodych ludzi, którzy eksplorują wirtualne przestrzenie i angażują się w komunikację w metaversie.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Casio otwiera sklep G-SHOCK STORE w metaversie, aby promować kulturę wyposażania awatarów w zegarki, przy czym opiera się na mocnym wsparciu użytkowników, którym cieszy się marka G-SHOCK ze względu na odporność na wstrząsy i niepowtarzalne wzornictwo. Firma Casio podpisała umowę w sprawie partnerstwa z VRChat Inc., operatorem największej na świecie platformy wirtualnego świata, VRChat. Jest to pierwszy „świat” (wirtualna przestrzeń) stworzony przez producenta zegarków na platformie VRChat.

Wirtualny świat G-SHOCK STORE oferuje usługę personalizacji zegarków, która pozwoli użytkownikom na łączenie różnych części w celu stworzenia ich własnych spersonalizowanych zegarków G-SHOCK i sprawdzenia, jak ich awatary w VRChat wyglądają w zegarkach, które stworzyli. Ponadto użytkownicy mogą kupić części zegarów jako przedmioty cyfrowe do wykorzystania na platformie VRChat w oficjalnym sklepie internetowym Casio na globalnej platformie sprzedażowej BOOTH przeznaczonej dla kreatywnych przedsięwzięć, w celu tworzenia wirtualnych zegarków G-SHOCK, które mogą być noszone przez ich awatary w sklepie G-SHOCK STORE i w innych światach VRChat. Te wirtualne zegarki zsynchronizowane są z lokalnym czasem użytkowników, umożliwiając im sprawdzenie godziny na platformie VRChat.

VRChat

VRChat jest platformą wirtualnej rzeczywistości w metaversie, która pozwala użytkownikom na przyjęcie formy awatarów i cieszenie się interaktywnymi doświadczeniami w wirtualnych światach. Miliony ludzi stworzyły szeroki wachlarz społeczności, w których mogą swobodnie cieszyć się przebywaniem w przestrzeniach metaverse na platformie.

Źródło: PR Newswire