Szukaj

Biuro z magazynem i studiem foto – nowa odsłona coworkingu

Każdy biznes, nawet całkowicie wirtualny potrzebuje fizycznej bazy, gdzie może magazynować produkty lub choćby materiały reklamowe

Nowatorska koncepcja łączy cowork i comagazyn (coworking i cowarehousing). Taka właśnie przestrzeń na wynajem powstała w Atlancie – mieście o biznesowych tradycjach, z którego wywodzi się Coca-Cola. Saltbox – gdyż tak się nazywa – oprócz, biur i magazynu z rampą przeładunkową oferuje także studia fotograficzne i inne udogodnienia, o których ludzie prowadzący innowacyjne biznesy w zwykłym biurowcu mogą jedynie pomarzyć

Saltbox mieści się w niezbyt atrakcyjnej wizualnie, magazynowej części miasta – coś jak warszawski Targówek Przemysłowy lub krakowskie Rybitwy. Dzięki temu jest tańszy i dobrze skomunikowany. Jest przedsięwzięciem prywatnym jednakże otrzymuje wsparcie od miasta.

Założyciel i CEO Saltbox’a, powiedział na otwarciu dość proste, ale znamienne słowa: “Stworzyliśmy tę powierzchnię w odpowiedzi na potrzeby nowych firm, które chciały móc działać jak firmy, czyli magazynować i wysyłać produkty.”

Jakież to niemodne w dzisiejszych czasach cyfrowej gospodarki, gdy wielu chciałoby zarobić i się nie spocić. Tymczasem każdy, kto prowadził innowacyjny biznes wie, że biuro to miejsce produkcji i magazyn – produkcji treści, zdjęć, projektów i prototypów produktu, materiałów dla klienta, materiałów promocyjnych, targowych i dokumentacji, dla których potrzebny jest łatwy dostęp i duża przestrzeń bardziej niż atrakcyjne wyposażenie. Na start do Saltbox’a wprowadziło się ponad 30 przedsiębiorców, którzy prowadzą 1-2 osobowe firmy z dziedziny technologii, zdrowia i urody oraz designu.

Jednymi z pierwszych najemców są Jody Stansell i Bryan Scarborough, od dwóch lat prowadzący firmę Cinch Skirt, wytwarzającą produkty do wystroju wnętrz, a konkretnie opatentowane narzuty na łóżka dla branży hotelowej. Ich produkt to jednak z tych mało medialnych innowacji, które może nie są przełomowe, ale oferują klientom konkretną korzyść pozywającą zyskać przewagę konkurencyjną.

O swoim nowym biurze mówią, że: “Pozwala niewielkiej firmie w rozsądnej cenie mieć dostęp do korzyści, które normalnie oferują tylko duże obiekty magazynowe.”

To już kolejna nowa interpretacja coworkingu. Niedawno przedstawiliśmy chińską sieć coworków Ucommune, która wyróżnia się nastawieniem na maksymalną prostotę i szybkość skalowania powierzchni.

Otwarcie coworku Saltbox z przestrzenią magazynową i studiem foto | fot. mat. pras Saltbox, PR Newswire