Wywiad z współtwórcą serwisu PlaceKnow

Place KnowWybieracie się w podróż i chcecie się dowiedzieć, co warto zobaczyć w danym mieście? A może znaleźliście w okolicy ciekawe miejsce i pragniecie się nim podzielić z internautami z całego świata? Zobaczcie co o serwisie PlaceKnow.com, zdobywcy drugiego miejsca  w konkursie 2012 Startup Open na najbardziej obiecujący startup na świecie, mówi jeden z jego twórców, Tomasz Szczęsny.

Exclusive Info: Skąd pomysł na tego typu serwis?

Tomasz Szczęsny: Pomysł na PlaceKnow.com powstał pod koniec zeszłego roku. Jego podstawą była potrzeba korzystania z jednego miejsca w sieci, które pozwoli zaoszczędzić czas i dostarczy kompleksowych i niezbędnych informacji o miejscu planowanej podróży. Prace nad pierwszą wersją trwały do marca 2012 i w tym samym miesiącu portal został opublikowany. Obecna wersja, znacznie udoskonalona, zgromadziła już od użytkowników ponad 400000 zdjęć z 2300 miast z całego świata.

E.I.: Czym Wasz serwis wyróżnia się spośród innych tego typu, na czym polega jego innowacyjność?

T.S.: PlaceKnow.com jest platformą wielopłaszczyznową, jednak jej głównymi zadaniami jest spełnianie funkcji informacyjnej, edukacyjnej i rozrywkowej. To portal przeznaczony dla każdego użytkownika internetu, planującego podróż, szukającego inspiracji i informacji o wybranych miejscach czy chcącego dzielić się swoimi fotografiami z podróży. Z drugiej strony, portal przeznaczony jest także dla firm, organizacji czy instytucji, które chcą w sposób bezpośredni dotrzeć do turystów i lokalnych mieszkańców. Już w niedługim czasie przedstawimy naszym użytkownikom kilka nowych innowacyjnych funkcjonalności, ale o tym będę mógł powiedzieć dopiero za jakiś czas.

E.I.: Jakie są Wasze plany odnośnie serwisu na kolejne miesiące – gruntowne zmiany, nowe funkcje?

T.S.: Tak jak wspomniałem, portal będziemy cały czas rozwijać i dostarczać użytkownikom nowych funkcjonalności. Przy takim projekcie, jakim jest PlaceKnow.com, nigdy nie można powiedzieć, że projekt jest ostatecznie skończony. Portal będzie cały czas ewoluował i odpowiadał na zapotrzebowanie płynące z rynku. Naszym celem jest jak najlepsze zaspokajanie potrzeb naszych użytkowników i przedstawianie im nowych innowacyjnych narzędzi.

W najbliższych miesiącach będziemy także skupiali się na pogłębianiu międzynarodowej skali. Jesteśmy przekonaniu, ze budowanie globalnego charakteru poprzez lokalne działania będzie najbardziej efektywnym rozwiązaniem.

Foto: PlaceKnow.com
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *