Szukaj

Nowy film animowany oparty na świecie gry Super Mario Bros

Firmy Illumination i Nintendo ogłaszają nowy film animowany
fot. Suki Lee, Pexels.com

Illumination i Nintendo ogłosiły dzisiaj produkcję nowego filmu animowanego opartego na świecie gry „Super Mario Bros”

Premierę nowego filmu animowanego, którego fabuła jest oparta na świecie gry Super Mario Bros., zaplanowano na 3 kwietnia 2026 r. w USA i na wielu innych rynkach na całym świecie, a na wybranych terytoriach premiery przewidziano w kolejnych tygodniach kwietnia.

Film zostanie wyprodukowany przez Chrisa Meledandriego, założyciela i dyrektora generalnego Illumination, oraz Shigeru Miyamoto, dyrektora reprezentacyjnego i współpracownika Nintendo, a wyreżyserują go Aaron Horvath i Michael Jelenic na podstawie scenariusza Matthew Fogela. Film będzie współfinansowany przez Universal Pictures i Nintendo, a za jego dystrybucję na całym świecie odpowiada Universal Pictures.

Poprzez głębokie zaangażowanie w produkcję filmu, mając na celu wywoływanie uśmiechów na twarzach wszystkich widzów w drodze dobrej zabawy, Nintendo nie ustaje w wysiłkach, by tworzyć wyjątkową rozrywkę i dokłada starań, by mogło się nią cieszyć jak najszersze grono odbiorców.

Illumination z entuzjazmem kontynuuje partnerstwo z Nintendo, dostarczając charakterystyczny miks radości odkrywania odbiorcom w każdym wieku na całym świecie, umożliwiając im zagłębienie się w świat przygód ulubionych bohaterów z jednej z najsłynniejszych na świecie franczyz.

Źródło: Business Wire