Wywiad z organizatorem spotkań z cyklu Meet IT

Meet ITJesteście z okolic Śląska i interesuje Was tematyka IT? Meet IT to spotkanie właśnie dla Was! Organizuje je 3S –  grupa przedsiębiorstw z branży telekomunikacyjnej. Zainaugurowane przez nich spotkania skierowane są zarówno do menadżerów, specjalistów, jak i sympatyków IT. Pierwsze z nich odbyło się w październiku. Postanowiliśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat inicjatywy. W tym celu przeprowadziliśmy rozmowę z autorem pomysłu, Marcinem Młodożeńcem.

Exclusive Info: Do kogo skierowane są Wasze spotkania – jedynie do osób zaznajomionych z branżą IT, czy także dla laików?

Marcin Młodożeniec: Meet IT to inicjatywa dla każdego, kto interesuje się tym, w jaki sposób nowoczesne technologie zmieniają otaczającą rzeczywistość. Najchętniej w naszych spotkaniach biorą udział menedżerowie, specjaliści i sympatycy IT, bo tematyka jest najbliższa ich codziennej działalności. Na spotkaniach zwykle koncentrujemy się na procesach, które mają bezpośredni wpływ na IT w firmach i instytucjach. Ponadto, w bloku „Spoza IT, czyli…” poruszamy tematykę związaną z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Odbywają się tam także dodatkowe wydarzenia – takie, jak np. turniej gry w kręgle czy zawody w grach na 8-bitowcach.

E.I.: Co moglibyście poradzić osobom zaczynającym swoją przygodę z IT – z jakich rozwiązań powinni oni korzystać, by jak najlepiej wykorzystać swoje możliwości?

M.M.: Osoby zaczynające przygodę z IT powinny śledzić najnowsze trendy oraz poznawać ludzi z branży i weryfikować swoją wiedzę w bezpośredniej konfrontacji z osobami o większym doświadczeniu. Inicjatywy takie, jak Meet IT są ku temu doskonałą okazją.

E.I.: Jakie są Wasze najbliższe plany – kiedy odbędą się kolejne spotkania?

M.M.: Chcielibyśmy rozwinąć inicjatywę Meet IT tak, aby było to coś więcej niż tylko spotkania. Zależy nam na zbudowaniu społeczności, która będzie realizowała własne projekty także poza cyklicznymi spotkaniami Meet IT. Kolejne spotkania będziemy realizowali w cyklu – co dwa miesiące. Będziemy kontynuowali dyskusje o najnowszych trendach z dziedziny IT i telekomunikacji z udziałem przedstawicieli największych globalnych marek i konfrontowali je z lokalną rzeczywistością.

Foto: 3S
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *