Wywiad z twórcą PracuPracu.pl

Musicie wraz ze współpracownikami opracować ważny projekt, chcecie porozumieć się z kolegą, który pracuje zdalnie, a może tylko macie ochotę umówić się lunch ze znajomymi z pokoju obok? Tego typu codzienne czynności często pochłaniają nam wiele czasu – jedna osoba nie odbiera telefonu, kolejnej zaginął ważny plik, a jeszcze inna jest w danej chwili zajęta. Z pomocą przychodzi portal PracuPracu – nasz nowy pomocnik w pracy zespołowej. Zobaczcie, co o tym innowacyjnym narzędziu mówi jeden z jego twórców, Leszek Urbanowicz.

Exclusive Info: Skąd pomysł na tego typu portal? Czym różni się od innych serwisów tego typu?

PracuPracu: Pomysł na portal powstał z potrzeby chwili. Jako aktywni studenci, by nieco dorobić, pracowaliśmy po godzinach w różnych firmach z branży IT (i nie tylko) i zauważyliśmy braki w komunikacji. Jako pracownicy używamy różnych narzędzi żeby przekazywać sobie zadania i porozumiewać się ze sobą. Wysyłamy maile, piszemy przez komunikator, używamy kalendarza do planowania zadań, a przede wszystkim dzwonimy do siebie, co jest przeważnie sporym kosztem dla firmy. Ostatecznie dochodzi do sytuacji, że potrzebne nam informacje, terminy i pliki do pracy nad konkretnym projektem są rozsiane po różnych miejscach, a ponowne ich zlokalizowanie zajmuje dużo czasu. Nasz portal różni się od innych przede wszystkim tym, że jest bardzo bardzo prosty w obsłudze i łączy wiele ważnych funkcji w jednej aplikacji. Co więcej, jest także całkowicie darmowy i pozbawiony reklam.

E.I.: Na jakiej zasadzie działa PracuPracu? W jaki sposób może ułatwić nam pracę zespołową?

PracuPracu: PracuPracu to darmowa aplikacja internetowa, która umożliwia komunikację i współpracę grupie ludzi za pomocą zwykłej przeglądarki. Użytkownik może tworzyć wiele „grup zadaniowych” złożonych z różnych osób (np. pracujących w jednej firmie), a następnie wygodnie z nimi konwersować poprzez wbudowany komunikator (coś a’la mikroblogging). W ramach „grupy” można wymieniać się plikami i planować zadania. Wszystko to dopełnia wewnętrzna skrzynka pocztowa, dzięki której zawsze można porozumieć się prywatnie z pojedynczym użytkownikiem. Dzięki PracuPracu można komunikować się z całą grupą współpracowników z dowolnego miejsca na świecie, informując ich wszystkich jednocześnie np. o napotkanych problemach lub postępach w pracy. Dodatkowo pozwala umówić się w porze lunchu np. na pizzę.

E.I.: Jakie plany na kolejne miesiące? Nowe funkcjonalności, a może gruntowne zmiany?

PracuPracu: Aplikacje stworzyliśmy we dwóch od zera, właściwie za darmo, poświęcając na nią po prostu bardzo dużo swojego wolnego czasu. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania inwestora który pomógłby PracuPracu rozwinąć skrzydła. Najbliższe i największe plany zmian to przerobienie aplikacji, by dostarczyć ją również na urządzenia mobilne. Udostępnienie jej na komórki jeszcze bardziej ułatwi użytkownikom pracę w grupie, nawet gdy są poza firmą lub w podróży. Zapraszamy do sprawdzenia naszej aplikacji na www.PracuPracu.pl

Foto: Victor1558, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *