MobileDeveloper – Wywiad

Wywiad z jednym z organizatorów inicjatywy MobileDeveloper.Interesujecie się branża mobilną i szukacie nowych możliwości rozwoju? Polecamy cykl spotkań organizowanych przez MobileDeveloper.pl. Jeszcze o nich nie słyszeliście? Zobaczcie co o tej inicjatywie mówi jeden z jej organizatorów, Łukasz Anwajler.                                           

Exclusive Info: Do kogo skierowane są Wasze spotkania – jedynie do osób zaznajomionych z tematyką programowania, czy także dla zupełnych laików?

Łukasz Anwajler: Spotkania organizowane przez MobileDeveloper.pl są przeznaczone dla osób, które są zainteresowane branżą mobilną. Zajmujemy się czterema rodzajami wydarzeń: Appspirina to konferencja dla developerów mobilnych, Appspirina mini to mniejsze spotkania w formie barcampów, Mobile Meeting to biznesowe spotkania w nieformalnej atmosferze, które mają miejsce raz na miesiąc i wreszcie działamy też razem z innymi firmami przy różnych eventach – np. obecnie wspieramy merytorycznie firmę Samsung przy Samsung App Cup – konkursie dla developerów aplikacji mobilnych na system Android.

E.I.: Co mógłbyś poradzić ludziom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem – jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności i dostępne możliwości rozwoju?

Ł.A.: Osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem polecam przede wszystkim częste wychodzenie z tzw. „strefy komfortu”, czyli ciągły rozwój, stawianie przed sobą nowych wyzwań i próbowanie nieszablonowych rozwiązań. Uważam, że warto ruszyć się także sprzed komputera i poznać inne osoby, które zajmują się programowaniem w celu wymiany doświadczeń czy nawiązania współpracy – umiejętności miękkie wśród programistów są obecnie w cenie.

 E.I.: Jakie plany na najbliższe miesiące? Kiedy będzie można Was spotkać?

Ł.A.: W tym roku zorganizowaliśmy łącznie kilkanaście spotkań mobilnych z Startup Live Warsaw na czele, przyszły rok będzie z pewnością jeszcze ciekawszy.

Foto: MobileDeveloper.pl
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *