Wybieramy projekt domu – na czym możemy zaoszczędzić?

Jak zmniejszyć koszty budowy domu? Podstawą w tej kwestii jest wybór dobrego projektu, który pozwoli połączyć funkcjonalność budynku z możliwościami realnych oszczędności podczas budowy.

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-images-new-house-image6846349Jeżeli zależy nam na oszczędnościach podczas budowy domu koniecznie musimy zadbać o wcześniejszą kalkulację kosztów realizacji odpowiadających nam projektów. Takie podejście pozwoli nie tylko dopasować konkretny projekt do naszego budżetu, ale również skonfrontować nasze marzenia z rzeczywistością.

Projekt szyty na miarę

Ogrom dostępnych gotowych projektów domów daje nam szereg możliwości wyboru, jednak warto wziąć pod uwagę nie tylko wygląd budynku, ale także możliwość dopasowania go do posiadanej przez nas działki. Jeżeli jesteśmy na etapie poszukiwań działki budowlanej możemy sporo zaoszczędzić wybierając wśród mniejszych lub nietypowych działek, które wcale nie ograniczają nam możliwości budowy funkcjonalnego i wygodnego domu.

Pracownia projektowa Dobre Domy oferuje nam szereg ciekawych projektów, pozwalających sporo zaoszczędzić podczas budowy. W ich ofercie znajdziemy m.in. projekty domów:

    • pareterowych,
    • piętrowych,
    • budynków z poddaszem użytkowym,
    • z wejściem od południa,
    • rezydencje dla najbardziej wymagających klientów.

Dzięki fachowemu doradztwu projektantów wybierzemy projekty domów spełniające wszystkie nasze oczekiwania i umożliwiające oszczędności.

Gdzie szukać oszczędności?

Podczas budowy domu możemy oszczędzić pieniądze na wiele różnych sposobów m.in. wybierając projekt z jak najmniejszą powierzchnią dachu, rezygnując z dodatkowych klatek schodowych, dużych powierzchni przedpokoju lub licznych balkonów. Doświadczony architekt powinien wskazać nam możliwe rozwiązania adaptacji gotowego projektu do naszych oczekiwań i możliwości finansowych, co znacznie ułatwi wybór i pozwoli idealnie dopasować nasz nowy dom do budżetu, jaki posiadamy na jego budowę.

Wybierając projekt domu warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które zapewnią nam tańszą realizację inwestycji oraz pozwolą z łatwością utrzymać nasz nowy dom. Tutaj decydująca jest wielkość budynku – powinna być dobrze przemyślana oraz dostosowana do wielkości naszej rodziny. Najlepiej stawiać na małe i funkcjonalne budynki, których projekty gwarantują późniejszą adaptację do potrzeb lokatorów np. niewielkie domy z poddaszem użytkowym lub domy tanie w budowie pozwalające szybko i ekonomicznie zakończyć całą inwestycję.

Wybór dobrego projektu domu zapewni nam szereg korzyści w postaci realnych oszczędności oraz uniknięcia niespodzianek związanych z niewłaściwym określeniem własnych możliwości, a tym samym spowolnieniem budowy i długim oczekiwaniem na przeprowadzkę do naszego nowego domu.

Więcej na ten temat: www.dobredomy.pl

Zdjęcie: © Pertusinas | Dreamstime.com

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *