Już teraz wybierz świąteczne prezenty

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało bardzo mało czasu. By w ferworze przygotowań świątecznych nie utknąć w kolejkach do sklepu, pomyśl już teraz o przygotowaniu prezentów dla najbliższych.

przezenty-na-swieta

Za wcześniejszym zakupem podarunków bożonarodzeniowym przemawia statystyka. Co trzeci Polak bowiem przyznaje, że w zeszłym roku otrzymał nietrafiony prezent. Część obdarowanych niepotrzebną rzecz odsprzedaje w internecie albo daje ją w prezencie komuś innemu, większość jednak nietrafiony podarunek wrzuca głębiej do szafy i zapomina o nim aż do kolejnych generalnych porządków. Dlaczego tak dużo osób ma zastrzeżenia do prezentów bożonarodzeniowych? Przez pośpiech: co drugi Polak dokonuje bowiem zakupów tuż przed świętami. Zabiegani między sklepowymi półkami, nie mamy czasu na zastanowienie się, czy upominek ucieszy bliską osobę. Dlatego warto wcześniej zacząć przygotowania, tworząc listę potrzebnych i fajnych prezentów.

Prezent dla kobiety

Kobiety bardzo lubią otrzymywać prezenty, tym bardziej jeśli są one przemyślane. Świąteczne upominki dla dam można podzielić na dwie kategorie: prezenty materialne i pomysłowe. Pierwsze, jak przyznają same przedstawicielki płci pięknej, znajdują one pod choinką najczęściej. Do prezentów materialnych możemy zaliczyć: kosmetyki, perfumy, biżuterię, akcesoria i dodatki skórzane, ubrania, książki, płyty, a nawet sadzonkę ulubionej rośliny. Prezenty z drugiej kategorii wymagają poświęcenia od obdarowującego dużej ilości czasu, ale też sprawiają bliskiej osobie więcej przyjemności. W ramach tego typu prezentu świątecznego można zabrać drugą połówkę w do teatru albo w podróż do romantycznego miejsca, sprawić jej przyjemność voucherem do SPA albo na seans masażu, wykonać upominek w stylu hand made albo nawet przygotować romantyczną kolację dla dwojga. Jeżeli mamy mało czasu możemy skorzystać z serwisów specjalizujących się w prezentach (np. Katalog Marzeń).

Prezent dla mężczyzny

Kobiety mają bardzo racjonalne podejście do prezentów, dlatego dla swoich mężczyzn starają się najczęściej kupić rzeczy „potrzebne”. To przedmioty garderoby, skórzana galanteria, sprzęt RTV, książki, spinki do mankietów. Arsenał pomysłów warto jednak poszerzyć o te, które dopieszczą w mężczyźnie wewnętrzne dziecko: bilety na koncert ulubionego zespołu, płyty z grą komputerową, karnet na strzelnicę albo jazdę quadem po bezdrożach.

Prezent dla dziecka

Zanim dojdzie do prezentów świątecznych, trzeba będzie się zastanowić, co kupić dziecku na Mikołaja. Niech będzie to drobiazg, który ucieszy malucha: pluszak lub niedroga zabawka. Pod choinkę zaś warto schować coś większego i bardziej pomysłowego: kurs nurkowania, karnet na zajęcia ze sztuk walki albo ozdabiania ceramiki. A może wyjazd do Disneylandu?

Tekst i zdjęcia: autor zewnętrzny

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *