Życie w drodze w wersji dla dzieci

Van-life i caravaning to tematy podróżnicze, które znajdą się w kolejnym numerze drukowanego Magazynu Exclusive Info. Tymczasem okazuje się, że emocje typowe dla życia w drodze są dostępne również dla dzieci i bawiących się z nimi rodziców. Z myślą o twórczej wyobraźni dzieci Toyota stworzyła pojazd z serii Camatte.

Zabawa dla małych i dużych

Przyczepa kampingowa Camatte Capsule zadebiutowała na targach zabawek International Tokyo Toy Show 2016. Można w niej z łatwością ustawiać elementy wyposażenia wnętrza, trochę tak jakby się budowało z klocków. Różnica między Camatte a Lego jest jednak zasadnicza – pojazdy Camatte są na tyle duże, żeby dzieci i ich rodzice mogli się w nich swobodnie zmieścić. Przyczepa ma 3785 mm długości, 1500 mm szerokości i 1845 mm wysokości.

Auto dla najmłodszych

Toyota chce zarazić najmłodszych miłością do samochodów, dlatego w 2012 roku rozpoczęła produkcję serii Camatte. Nazwa Camatte pochodzi od japońskich słów oznaczających „troskę o innych” i „troskę o samochód”. Aż do ubiegłego roku podczas każdej edycji Tokyo Toy Show firma pokazywała samochody, w których dzieci mogły zmieniać wygląd zewnętrzny dzięki wymiennym panelom. W tym roku zabawka umożliwia eksperymenty z organizacją wnętrza.

Na stoisku Toyoty obok przyczepy zostaną wystawione pojazdy, które miały premiery na poprzednich edycjach International Tokyo Toy Show – Camatte Sora (2012), Camatte 57s (2013) i Camatte Hajime (2015).

Wstęp: Redakcja Exclusivemag.pl, tekst i grafiki: materiały prasowe

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *