Zwyczajnie ale niesamowicie, czyli design w Zio Pesto

Czy zastanawialiście się, co buduje niesamowity klimat kultowych scen filmowych rozgrywanych w amerykańskich restauracjach typu 'diner’ jak np. ostatnie spotkanie gangsterów w Goodfellas, czy finał Pulp Fiction? Tak, to właśnie design tych miejsc – niby zwyczajny, ale pełen klimatu. Zwykłe miejsca, w których drzemie dobra energia osładzająca powagę sytuacji. Przedstawiamy taką właśnie, chociaż stylowo na wskroś europejską, miejscowkę. Czy można z klasą i bez kiczu zaprojektować pizzerię? Będąc we Wrocławiu zajrzyjcie do Zio Pesto. Aha, a jedzenie? To już temat na inną recenzję.
Projekt Zio Pesto to połączenie klasycznego wnętrza z elementami nowoczesnymi. Koncepcja opiera się na połączeniu jasnych, pastelowych barw tj. błękity, jasne brzoskwiniowe, róże z bielą oraz ciepłym odcieniem drewna. W aranżacji całego wnętrza postawiono na ręcznie robione elementy: malowane płytki i ceramiczne, pokryte szkliwieniem dekoracje imitujące kulki mozzarelli. Białe płytki na ścianach oraz granitowa posadzka nawiązują do klimatu dawnych pizzerii. Natomiast regał na wejściu w formie meblościanki oraz wprowadzenie szkła strukturalnego w złotych ramach nawiązują do wystroju wnętrz polskich mieszkań lat 80 i 90-tych. W ten sposób projektantki chciały połączyć klasyczne włoskie lokale z tradycyjnym wystrojem polskich domów.
Projekt został przygotowane przez biuro MAUO.DESIGN, a zdjęcia realizacji przygotował Mateusz Szeliga http://mateuszszeliga.pl