Zrzuć zbędne kilogramy na bieżni

Bieganie jest jedną z najbardziej popularnych i rozpowszechnionych form aktywności fizycznej. Jednak złe warunki atmosferyczne, brak motywacji lub inne czynniki zewnętrzne stanowią przeszkodę dla regularnych zajęć. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest nabycie bieżni.

Dzisiaj jest to jedno z najbardziej rozpowszechnionych urządzeń treningowych dla podtrzymania dobrej kondycji fizycznej, wzmocnienia zdrowia, rozwoju mięśni oraz zwiększenia wytrzymałości organizmu. Bieżnia umożliwia nie tylko bieganie, ale również wykonywanie kroków z różną prędkością. Taki typ ćwiczeń aerobowych jest również skuteczną metodą spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej. Dla realizacji właśnie tego celu opracowano specjalne ćwiczenia, bieżnia została wyposażona w specjalny mechanizm ze strefą spalania tłuszczu. Jest to specjalnie wgrany program, pozwalający redukować zbędne kilogramy w zależności od wagi użytkownika, wzrostu, wieku oraz pomiarów tętna.Ciało lepiej spala tłuszcz przy średnim poziomie intensywności treningu, niż przy większym. Przy zwiększonym natężeniu zajęć spalane są głównie węglowodany. Program dla ukształtowania szczupłej sylwetki z pomocą bieżni powinien trwać 10 minut. Taki rodzaj treningu należy zaczynać od chodzenia, lekkiego joggingu przez minutę. Jest to swoista forma rozgrzewki dla przygotowania mięśni i stawów do intensywnego wysiłku fizycznego.

Następnie przez kolejną minutę trzeba chodzić przy nachyleniu, zwiększonym o 1 stopień i średniej intensywności ruchu. Podczas trzeciej minutytrzeba zacząć biec w powolnym tempie, stopniowo zwiększającprędkość bieżni.W następnej minucie trzeba zwiększyć prędkość bieżni do tego stopnia, by biec sprintem na zerowym nachyleniu bieżni. W trakcie piątej minuty ćwiczeń należy poruszać się lekko przy mniejszej prędkości.Kontynuować bieg trzeba będzie na tym poziomie przez kolejne 2 minuty.

W fazie odpoczynku należy zmniejszyć prędkość do poziomu chodzenia, przy jednoczesnym zwiększeniu nachylenia o 2 stopnie. Po upływie minuty można obniżyć nachylenie płótna do zera, a prędkość zwiększyć prędkość do sprintu. Ostatnia minuta takiego treningu – to bieg o średnim poziomie intensywności. Ostatnie pół minuty można poświęcić na spokojny chód w celu ochłodzenia mięśni i stawów.

Ilość kalorii, spalanych na bieżni jest taka sama, jak przy bieganiu w plenerze w naturalnych warunkach, z tą różnicą, że na bieżni można odwzorować naturalne wzniesienia poprzez zwiększanie nachylenia. Sprzyja to urozmaiceniu zwykłego monotonnego biegania.

Intensywność treningu musi być dopasowana do potrzeb i możliwości użytkownika. Dla sprawdzenia stopnia własnej sprawności można na początku pochodzić na bieżni przez 10 – 15 minut do tyłu. Innym sposobem na przetestowanie możliwości jest ustawienie optymalnej prędkości (od 5 do 7 km/h) dla 20 – minutowego wykonania szybkich kroków. Kontynuować trening należy zgodnie z naturalną reakcją własnego organizmu. Ważną zaletą bieżni jest równa powierzchnia, która jest bardziej przyjazna dla mięśni i stawów, choć nie zmniejsza ich obciążenia.

Bieżnia jest urządzeniem, odpowiednim dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy stopnia przygotowania fizycznego. Umożliwia ona trening w komfortowych warunkach domowych o każdej porze dnia czy roku.Jest to sprzęt prosty i bezpieczny w użyciu. Można go łatwo złożyć – wtedy nie zajmie on dużo miejsca w pomieszczeniu. Jest to jednorazowy wydatek, który zapewni sporą dawkę ruchu, zdrowia, ładną wysportowaną sylwetkę bez konieczności wychodzenia z domu.

Marek
Sprawdź ofertę na bieżnie elektryczne marki Hop-Sport!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *